Coinbase Tekrar Kesinti Yaşadı! Kripto Paralar İçin Kötü Bir Hafta Devam Ediyor!

0
240

Coinbase kripto para borsası, son günlerde kripto para piyasasında yaşanan dalgalara karşı kesintiler yaşamaya devam ediyor.

ABD merkezli kripto para borsası, son günlerde endişelenen kripto para yatırımcılarını, dün yaşadığı 2 saatlik kesintiyle daha fazla arttırdı. Coinbase’nin yaşadığı kesinti web sitesini ve mobil uygulamayı doğrudan etkiledi.

Coinbase dünyanın en büyük borsalarından biri ve yaşadığı kesintiler kripto para dünyasını doğrudan etkiliyor. Son günlerde Bitcoin fiyatında yaşanan dalgalanmalar ve işlem hacminin artması sonucu kesintiler yaşayan kripto para borsası, kötü geçen bir dijital para birimi haftasını daha kötü hale getiriyor.

Kripto para birimi borsası sorunun düzeldiğini ve yaşanan talihsizlikler için işlem yapacaklarını açıkladılar. Coinbase’nin yaşadığı kesinti Amazon Web Service kullanan diğer kurumlarda da yaşandı. Sorunun dünya çapında olması yatırımcıları bir nebze rahatlattı.

Fakat Coinbase 2020’de diğer yoğun kripto para işlemlerinin olduğu günlerde yaşadığı kesintilerden dolayı kötü bir intiba bırakmıştı. Kesintilerin bu hafta yoğun piyasada yaşanması yatırımcılar için önemli bir sorun olarak gözüküyor.

Bitcoin fiyatının acı çektiği günlerde yatırımcılar için her saniye büyük önem arz ediyor. 19000$ engelini aşayan kripto para birimi 3000$ civarı değer kaybederek 16000$’e kadar geriledi.

Coinbase Başka Bir Tartışmaya Dahil Oldu

2020 Kripto Para Borsası Coinbase için çok iyi gitmiyor. Bu yıl birçok tartışmaya dahil olan platform, en son çalışanlarının siyasete karışmasını engellemesiyle gündem olmuştu.

Şirket son olarak NYT(New York Times)’de yayınlanan bir makalede, siyahi çalışanlara negatif davranışlar yaptığı iddasıyla karşı karşıya kaldı.

Makale geçtiğimiz hafta Coinbase’nin eski bir personeliyle röportaj yapan New York Times muhabiri tarafından ortaya atıldı fakat resmi olarak yayınlanmadı. Habere göre birçok siyahı çalışan Coinbase’den şikayetçi olacak.

Şu ana kadar yapılan iddialar hiçbir temele oturmadı. Coinbase durumun asılsız olduğunu söylerken, gelecek günlerde NYT’nin bu makaleyi basıp basmayacağı tartışılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here