Compound Dai (cDAI) Coin Nedir? – Compound Dai (cDAI) Nereden Alınır?

0
779

Kripto para ekosistemi ile ilgili güncel bilgileri sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz. Bu içeriğimiz ile sizlere Compound Dai (cDAI) coin nedir ve nereden alınır sorularının cevaplarını sunacağız. Mümkün olduğu kadar her noktayı netleştirmek istesek de yine de sizlerin merak ettiği ancak burada bulamadığınız kısımlar olabilir. Bunları netleştirmek adına sorularınızı bizlere en alttaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

cDAI/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için aşağıdaki cDAI logosuna tıklayabilirsiniz.

cDAI/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda cDAI/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Compound Dai (cDAI) Coin Nedir?

compound dai coin nedir

Compound Dai coini, adından anlaşılacağı üzere Compound sistemi üzerinden oluşturulan ve Dai coini karşılığında kullanılan bir tokendir. Bu token özel olarak herkes tarafından üretilebilir olup, sistemlerde Dai coin karşılığında işlem yapmak için tercih edilir.

Compound DAI tokeni DAI’nin işlem yapamadığı birçok noktada rahatlıkla kullanılabilmesi için tasarlanmış olup, cDAI kısaltması ile sistemlerde yerini almıştır. cDAI, Compuound tokenleri olarak adlandırılan gruptaki coinlerden sadece birisidir.

Daha fazla bilgiyi compund finance sayfasından alabilirsiniz.

Compound Dai (cDAI) Coin Nereden Alınır?

compound dai coin nereden alınır

cDAI token almak istiyorsanız öncelikle Binance’ye buradan kayıt yaparak DAI token satın alabilirsiniz.

Compound Dai (cDAI) Coin Nasıl Çalışır?

cTokens olarak adlandırılan Compound tokenleri Ethereum tabanlı olarak üretilmiştir. Kullanıcıların elinde bulunan DAI coinlerini Compound sistemine yatırması ile cDAI tokenleri elde ediliyor. Bu sayede Ethereum tabanlı cDAI tokenleri ile bu sistemlerin dışında istenilen başka her noktada kullanım sağlanıyor.

Compound Dai (cDAI) Coin Editör Yorumu

cDAI sabit bir token olan DAI’ye bağlı olduğu için fiyatında çok büyük değişiklikler yaşanmamaktadır. Zaten grafikler de incelendiğinde BTC karşılığı değeri doğal olarak çok değişken görünürken, dolar karşılığı değeri ise neredeyse sabittir. Bu anlamda coin için alım ve satım durumu değil de Compound sisteminde elde edilen faiz tarzındaki gelirler önem kazanıyor. Bunu da ancak elinizdeki DAI tokenlerini Compound sistemine dahil ederek elde edebilirsiniz.

Sayfada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Compound Dai (cDAI) Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

cDAI token nedir ve cDAI token nereden alınır konularında cevaplarımızı sizlerle paylaştık. Bu bölümde de coinle ilgili sıkça sorulan soruları paylaşıyoruz.

Toplam arz ne kadardır?

Toplam cDAI arzı için bir sınır olmamakla birlikte, toplam sayıları Compound sistemine dahil edilen DAI coinler ile aynı sayıdadır.

cDAI token türü nedir?

Token türü ERC20’dir.

cDAI Compound dışında nereden kullanılır?

Uniswap gibi likidite havuzlarında kullanılabilir. Yine aynı şekilde farklı coinlerle takası da benzer sistemler üzerinden yapılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here