Cosmos (ATOM) Coin Nedir? – Cosmos (ATOM) Nereden Alınır?

0
362

Ekosistemde yerini almış olan projelerden birisi, Cosmos hakkında konuşacağız bu yazımızda. Yazı içerisinde birçok noktada güncel bilgileri sizlerle paylaşacağız. İçerik dahilinde merak edilen ATOM coin nedir ve nereden alınır gibi soruların cevaplarını okurken aklınıza takılan kısımlar var ise bizlere yorum bölümünden iletebilirsiniz.

ATOM/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için COSMOS (ATOM) Coin logosuna tıklayabilirsiniz.

ATOM/TRY Fiyat Grafiği

Cosmos (ATOM) Coin Nedir?

Cosmos (ATOM) Coin Nedir

Blok zinciri ekosisteminde oluşturulan blok zincirlerini bir çatı altında toplamak isteyen ve bunun için de çok özel bir temel sunan projedir, Cosmos projesi. Ölçekleme, güç ve özelleştirilebilir olma gibi birçok noktada blok zincirlerini destekleyen bir yapıya sahiptir.

Farklı blok zincirlerini bir araya getiren bu yapının kullandığı tek bir coin olması zaten düşünülemez. Burada birçok token ve coin kullanılabilir. Ancak her şeyin temelinde yer alan Cosmos Hub için tercih edilen coin ATOM olarak açıklandı. Bu coin temel bir yapı taşı olarak sistemin işlemesi için kullanılır.

Cosmos resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Cosmos (ATOM) Coin Nereden Alınır?

Cosmos (ATOM) Coin Nereden Alınır

ATOM coin almak için buradan Binance’e kayıt yapabilirsiniz.

Cosmos (ATOM) Coin Nasıl Çalışır?

Cosmos yapısı sayesinde herhangi bir dil ile geliştirilen blok zinciri uygulamalarını kendi özel ağı ve protokol yapısı ile entegre bir şekilde sistemde çalıştırmaktadır. Bu sayede sadece tasarıma değil de içeriğe ve işlevselliğe daha çok önem verilen zincirler ortaya çıkabilir.

Sistem sadece bu konuda destek sunmadığı gibi içerdiği SDK yan uygulamaları sayesinde blok zinciri fikirlerinin hızla gerçekleşmesine olanak sağlıyor. Bütün bu zaman kazancına bir de zincirler arası bağlantıların çok ciddi seviyelerinde sağlanabildiği de eklenince, geliştirme ekiplerinin başarıya ulaşmaları çok daha kolay olacak.

Cosmos (ATOM) Coin Editör Yorumu

Cosmos projesi, Blok zinciri ekosistemindeki birçok soruna çözüm olacağı iddiasını ortaya attığı için önemli ölçüde destek aldı. ICO sonrasında borsalarda da işlem görmeye başlayan ATOM coinin değerinin hızla artması da bu durumu doğrular nitelikteydi. Ancak tabii ki bu uzun sürmedi ve bir süre düşüş yaşandı ve stabil olmayan bir grafik çizildi.

Yazının üst kısmındaki fiyat grafiği dikkatle incelendiğinde süreç boyunca son 1 yılda birçok defa çıkış ve düşüş yaşandığı görülebilir. 2020’nin Ağustos ve Eylül aylarında ise projeyle ilgili yapılan açıklamalar ve beklentilerin de yükselmesi ile alım talepleri arttı. Bu da fiyatın daha yüksek seviyelerine çıkmasına olanak sağladı. 2020 yılının en çok konuşulan projelerinden birisi olan Cosmos’un coin fiyatının 2021 yılında da artması bekleniyor.

ATOM coin hakkında burada bahsettiğimiz noktalar yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen araştırma yaparak yatırım konusunda karar veriniz.

Cosmos (ATOM) coin nedir ve Cosmos (ATOM) nereden alınır başlıklı içeriğe ait sıkça sorulan soruları ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

ATOM COIN Hakkında Merak Edilenler

Toplam ATOM coin arzı ne kadardır?

ATOM coin toplam arzı 261 milyon seviyesindedir.

Cosmos için ICO ne zaman yapılmıştır?

ICO 5 Nisan 2017 tarihinde tamamlanmıştır. 17 milyon dolar gibi yüksek bir yatırım elde edilmiştir.

Cosmos Hub ne zaman yayına alınmıştır?

13 Mart 2019 tarihinde Cosmos Hub yayına alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here