DASH Coin Nedir? – DASH Nereden Alınır?

0
474

Kripto Dede ekibi olarak sizlere güncel bilgiler sunmayı sürdürüyoruz. Blokchain ekosistemi için önemli bir yere sahip olan coinlerden birisi olan DASH coin hakkında bir içerik hazırladık. Bu içerikte DASH coin nedir ve nereden alınır başlıkları altında önemli bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız. Eğer konu hakkında sorularını ya da farklı görüşleriniz var ise lütfen yorum bölümünden bize bildiriniz.

DASH/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için aşağıdaki DASH logosuna tıklayabilirsiniz.

DASH/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda DASH/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

DASH Coin Nedir?

dash coin nedir

2014 yılında temelleri atılan DASH coin, uluslararası kripto para dünyasında gizliliğe verdiği önem sayesinde ön planda olan bir coindir. DASH sistemi özel yapısı sayesinde yapılan işlemlerin mümkün olan en yüksek gizlilik seviyesinde ve hızlı olarak tamamlanmasını sağlıyor.

DASH coin, Bitcoin gibi diğer önemli kripto paraların yaşadığı genel sorunları çözmüş ve bu şekilde yolunda ilerlemektedir. Bu durum sayesinde de blok zincirindeki işlemlerin çok daha hızlı tamamlanması mümkün hale gelmiştir.

Dash coin resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

DASH Coin Nereden Alınır?

dash nereden alınır

Dash coin satın almak için buradan Binance’ye kaydolabilirsiniz.

DASH Coin Nasıl Çalışır?

Özel bir yapıya sahip olan DASH coin, blok zinciri kapsamında masternode adı verilen uygulama noktalarına sahiptir. Bu noktaların sahipleri ise sisteme yatırım yaparak dahil olmuş olan kişilerdir. Bitcoin’deki genel madenci ve yatırımcı kuruluşların aksine, burada herkes sisteme dahil olabilmektedir. Bu sayede daha ortak ve merkezi olmayan bir kullanım imkanı sunulur.

DASH coin zincirinde yapılan işlemler iki farklı alanda toplanır. Bunlar hızlı işlem gerektiren ve gizlilik gerektiren işlemlere aittir. Bu sayede gizlilik ile hız bir arada sağlanır.

DASH Coin Editör Yorumu

DASH coin, kripto para alanında ciddi yükselişler yaşayan coinlerden birisidir. Özellikle 2017 yılının ortalarına doğru 100 doların da üzerinde işlem görmeye başlayan coin, yıl sonuna doğru 1500 dolar seviyelerine kadar ulaşmayı başarmıştır. Ancak bu dönemdeki genel coin durumları ve yatırımcıların da satışlara başlaması ile fiyatlar tekrardan düşmeye başlamıştır.

2018 yılını düşüşler ile kapatan DASH coin bu durumu 2019 yılında da devam ettirmiştir. 2019 yılı sonunda 50 doların altından işlem gören DASH, 2020 yılının başlarında tekrardan 100 dolar seviyelerine çıksa da yine de bu durum çok uzun sürmemiştir. Genel olarak 2020 yılında 100 doların altında işlem görmeyi sürdürmektedir. Bu durumun 2021 yılında da aynı şekilde olacağı düşünülüyor. DASH büyük ihtimal ile al sat yapan ve günlük ya da haftalık kazanç peşinde olan kişiler için önemli fırsatlar yaratmaya devame decektir.

Bu sayfada yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

DASH Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

DASH nereden alınır ve DASH coin nedir başlıkları altında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Ayrıca hepsine ek olarak coin hakkında merak edilen sıkça sorulan soruları da sizlerle paylaşıyoruz.

DASH coin toplam arzı ne kadardır?

Toplam coin arzı 18.900.000 DASH olarak belirlenmiştir.

DASH madencilik yöntemi nedir?

DASH coin, değiştirilmiş PoS yöntemi üzerine X11 algoritmasını kullanmaktadır.

Masternode olmak için ne kadar yatırım gerekir?

Masternode olarak işlem yapabilmek için 1000 Dash sahibi olmak gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here