Dash Listeden Silinmesini Anlamsız Buluyor: ”Bittrex ile Toplantı İstedik”

0
259

Bittrex tarafından gizlilik coini olarak işaret edilen ve delist edilen Dash Coin, Bitcoinden daha gizli olmadıklarını dile getiriyor.

Dash Coin resmi hesabından atılan bir tweette, Bitcoin’den daha gizli değiliz ibareleri yer aldı. Yılın ilk gününde ABD merkezli Bittrex borsası, Monero, Zcash ve Dash’ı delist ettiğini açıklamıştı.

Listeden kaldırılan coinlerin için sert bir satış baskısı oluşurken, bu delistlerin öncüsü olarak XRP olarak gösteriliyor. Gizlilik paralarına karşı sert bir tutum sergilemeye başlayan Bittrex, twitter fenomenlerine göre ABD Hükümetinden baskı görüyor olabilir.

Delist edilen Dash, bu duruma yanıt olarak Bittrex ile toplantı yapmak istediklerini, kendilerine yanlış bir ithamda bulunduğunu dile getiriyor.

Twitter kullanıcıları geçmişte Dash’ın kendini gizlilik merkezli kripto para birimi olarak tanıttığı görselleri ortaya çıkararak, Dash’ın şimdi bunu reddetmesinin anlamsız olduğunu dile getiriyor. Ortaya çıkan görüntülerde Dash Coin kendini resmi hesabından ”dünyanın gizlilik merkezli ilk kripto para birimi” olarak tanıttığı gözüküyor.

Listeden çıkan DashPay CEO’su Ryan Taylor hakkında yakın zamanda atılan bir tweet’te, para biriminin gizlilik özelliklerini de en aza indirdi:

Dash CEO’su Twitterde gelen tepkilere, Dash’in bir sosyal kripto ödeme cüzdanı olduğunu, zamanında birçok borsaya kanıtlarla beraber bunu gösterdiklerini dile getirdikleri cevabını verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here