DIA Coin Nedir? – DIA Nereden Alınır?

0
764

Kripto Dede, siz değerli ziyaretçileri için coin bilgileri sunduğu serisine devam ediyor. Gündemde olan ve merak edilen coinlere ilişkin içerikler öncelikli olarak paylaşılıyor. Bu yazı da merak edilen DIA coin nedir, DIA nereden alınır konularına ışık tutmak için hazırlandı. Daha fazla bilgi alabilmek adına, DIA coin konusunda merak edilenleri altta yer alan yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

DIA/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için DIA Coin logosuna tıklayabilirsiniz.

DIA/TRY Fiyat Grafiği

DIA Coin Nedir?

DIA Coin Nedir

DIA, Merkezi olmayan bilgi varlıklarının kısaltmasıdır. İsminden de anlaşılacağı üzere, adını sıkça duymaya başladığımız DeFi uygulamaları için temel yapı taşlarından birisi olmak yolunda ilerlemektedir. Finansal piyasalar için gerekli olan verilerin elde edilmesini ve bunların işlenebilmesini sağlayan bir platformdur.

DIA coin olarak adlandırılan para birimi ile de sistem dahilinde oluşturulan ve doğrulanması tamamlanan işlemlere gerekli ödüller verilmektedir. Açık kaynak yapısı ile DIA platformu finansal veriler için kullanışlı bir ortam sunar.

Coin hakkında daha fazla bilgi için resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

DIA Coin Nereden Alınır?

DIA Coin Nereden Alınır

DIA coin satın alma amacı ile Binance’e buradan kayıt olabilirsiniz.

DIA Coin Nasıl Çalışır?

Sisteme alınacak veriler öncelikli olarak kaynaklardan çekiliyor. Bütün verilerin doğru olduğunun onaylanmasının ardından onaylar ile ödül ödemeleri de yapılıyor. Sisteme ulaşan veriler, bir sonraki aşama olan şifreleme işleminden geçiyor.

Bütün bu veriler API üzerinden ya da oracle sistemleri ile ulaşılabilecek şekilde saklanıyor. Saklanan bu verilere ulaşmak isteyen finans uygulamaları, istedikleri zaman istedikleri şekilde herhangi bir ücret ödemeden ulaşabiliyor.

DIA Coin Editör Yorumu

Ağustos ayında yapılmış olan ICO’nun ardından token fiyatı ilk önce 1 doları görerek yatırımcılarına yüzde yüz oranında kazanç sağladı. Borsalarda işlem görmeye bir bir başlamasının ardından, ciddi bir yükseliş de beraberinde geldi. İlk önce 2 dolara sonra da 3 dolara kadar çıkmayı başardı.

Zaman içerisinde artışların devam ettiği coin Eylül ayına kadar 4 doların da üstünü görmeyi başardı. Halihazırda bu coini kullanan ve yatırım yapan kişiler ciddi anlamda bir kazanç elde etmeyi başardı. Zaman içerisinde kimi yatırımcıların coinlerini satarak Bitcoin’e dönüş yapmasının ardından küçük bir düşüş yaşandı. Eylül ayında 1,5 dolar seviyelerine kadar düşen fiyatların 2020 sonuna kadar yeniden yükselmesi bekleniyor. 2021 yılında ise birkaç kat daha artacakları düşünülüyor.

Sayfada yer alan içerikler bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

DIA coin nedir ve DIA nereden alınır başlıkları altında incelediğimiz DIA coin hakkında merak edilen her şeyi paylaştığımızı düşünüyoruz. Yine de sizlerin ekleyeceği başka noktalar var ise yorum kısmından bize hızlıca iletebilirsiniz.

DIA Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

DIA token türü nedir?

Token türü ERC20’dir.

DIA coin ICO’su ne zaman yapılmıştır?

ICO 16 Ağustos 2020’de tamamlanmıştır. ICO boyunca hedeflenen 30 milyon dolarlık yatırım, başarıyla elde edilmiştir.

DIA coinin maksimum arzı ne kadar olacaktır?

DIA için toplam arz 200 milyon DIA olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here