Digibyte (DGB) Coin Nedir? – Digibyte (DGB) Nereden Alınır?

0
449

Sayfalarımızda sizlere en doğru coin bilgilerini vermeye devam ediyoruz. Bugün sizlerle önemli bir coin olan Digibyte’ı paylaşacağız. Bu içerikte birçok başlık altında inceleyeceğimiz coin için en önemli başlıkların Digibyte (DGB) coin nedir, Digibyte (DGB) nereden alınır olduğunu biliyoruz. Yine de merak edilen bazı noktaları soru cevap bölümünde de bulabilirsiniz.

DGB/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı Digibyte fiyat bilgileri için Digibyte Coin logosuna tıklayabilirsiniz.

DGB/TRY Fiyat Grafiği

Digibyte (DGB) Coin Nedir?

Digibyte (DGB) Coin Nedir

Digibyte, Bitcoin gibi blok zinciri ekosisteminde yer alan açık kaynaklı bir platformdur. Ethereum gibi akıllı sözleşmeler üzerinden oluşturulan bir sistemi bulunur ve bu sayede değer alışverişleri yapılır. Sistem kendi içinde DGB coin olarak adlandırılan dijital para birimini kullanır.

Digibyte dijital varlıkların korunması ve alışverişleri kapsamında tercih edilen bir sistemdir. Akıllı sözleşmelere bağlı olarak kullanılan merkeziyetsiz uygulamalar ve bu uygulamalar dahilinde kullanılan özel tokenler sistemi diğer benzerlerinden ayıran önemli özelliklerdendir.

Resmi sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Digibyte (DGB) Coin Nereden Alınır?

Digibyte (DGB) Coin Nereden Alınır

DGB coin satın almak için Binance tercih edilebilir. Binance’e kaydolmak için buraya tıklayınız.

Digibyte (DGB) Coin Nasıl Çalışır?

DGB coin üzerinden işlemlerin gerçekleştirildiği Digibyte blok zinciri, genel olarak farkını özel madencilik yapısı ile koruyor. Bunun belirtmemizin en önemli sebebi, 5 farklı algoıritma ile bu coinlerin üretimi sağlanabilmektedir. Algoritmaların karmaşıklığı sayesinde, güvenlik seviyesi de oldukça ciddi bir dereceye yükselmiştir.

Yıllar içerisinde geliştirilen sistemde son olarak duyurulan DigiAsset ile akıllı sözleşmeler üzeri bir katman eklenmiştir. Bu katman sistemin daha stabil çalışması ve ölçeklenme sorununu çözmek için kullanılıyor.

Digibyte (DGB) Coin Editör Yorumu

Digibyte 2017 yılı sonuna kadar çok düşük değerlerden işlem gören bir coin olmuştur. Zaten o yıllarda ve öncesinde kripto para konusunda düşük fiyatlar normal karşılanabiliyordu. Ancak bir süre sonra birçok coin gibi DGB’de ciddi anlamda arış yaşadı. İlk başlarda 10 bin DGB’nin 3 dolar gibi bir fiyatı varken, birden 100 DGB’nin 2 dolar olarak fiyatlandığı bir duruma gelindi. Bu ciddi yükselişler, borsalarda işlem gören coinin daha çok talep görmesinden dolayı bu şekilde yaşandı.

DGB’nin artışı gibi düşüşleri de aniden oldu. Birkaç defa ciddi yükselişler yaşayan coin 2019 yılında stabil bir hale geldi. Ancak bu durum da 2020 başlarında yapılan açıklamalar ve yeni özelliklerin başarılı sonuçlar elde etmesi ile sona erdi. Tekrardan yükselişler görüldü. Bu süreçte Ağustos, Eylül 2020 gibi bir önceki dönemin 10 katına çıkan fiyatlar piyasalarda yerini aldı. Yıllar içerisinde başarısının devam edeceği düşünülürse, beklenti olan daha yüksek fiyatlara çıkmasının da 2021 gibi mümkün olacağı söylenebilir.

Bu sayfada yer alan bilgiler Kripto Dede kullanıcılarını bilgilendirmek için hazırlanmıştır. Yazı içeriği yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Digibyte (DGB) coin nedir, Digibyte (DGB) nereden alınır konuları altında sizlere bilgiler vermeye çalışıyoruz. Eğer sizlerin de başka düşünceleri var ise bu yorumlarınızı dinlemek isteriz.

Digibyte Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

DGB toplam arzı ne kadardır?

DGB’nin Eylül 2020 sonu ile arz edilen miktarı 14 milyara yakındır. Toplamda 21 milyar DGB’nin sistemde bulunacağı biliniyor. Buna ulaşmak için 2035 yılına kadar madencilik işlemlerinin devam edeceği öngörülüyor.

DGB ICO’su ne zaman yapıldı?

DGB için ICO düzenlenmemiştir. Diğer birçok coin için yapılan ICO, burada yer almamıştır.

DigiByte’da blok üretim süreci ne kadar sürer?

Bir blok için üretim süresi 15 saniye civarındadır. Bu kadar hızlı üretim yapılabilmesi sayesinde ciddi bir talep görmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here