Elon Musk Tesla’yı Bitcoin ile Almak Mümkün Olabilir Dedi!

0
302

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en zengin adamı olarak listelenmeye başlayan Elon Musk, dijital para birimi Bitcoin ile ödeme almalarının gelecekte mümkün olabileceğini dile getirdi. Bitcoin yazarı olarak bilinen Mezrich’in sorduğu Tesla sorusuna cevap veren Elon Musk, gelecekte Bitcoin ile ödeme alma teklifini geri çevirmeyeceğini dile getirdi.

Twitter kripto topluluğu Elon Musk’un bu cevabına 50 Binden fazla cevap vererek, mutluluklarını ve heycanlarını dile getirdi. Kripto para topuluğunda birçok kullanıcı Elon Musk’un bir Bitcoin balinası olabileceğini dile getiriyor.

Elon Musk’un Bitcoin ile ödeme almaya başlaması, Bitcoin için yeni bir çağ anlamına gelebilir. Dünyanın en zengin adamının başlatacağı bir ödeme akımına birçok farklı kurum katılmayı tercih edebilir. Şu an Elon Musk’un analistlere göre Bitcoin ile ödeme alması zor görünüyor olsa da, Microstrategy’nin kısa süre içerisinde kazandıklarını, Elon Muskta kazanmak isteyebilir.

3 Yıl boyunca 19000$ sınırını aşamayan kripto para birimi geçtiğimiz günlerde ciddi bir yükselişle 40000$ seviyelerine kadar gelmişti.

Son aylarda kurumsal firmaların dijital paralara yöneldiğini ve onları tutmaya başladıklarını sık sık duyuyoruz. Borsaya açık olmayan birçok kurumsal marka tuttukları kripto paraları beyan etmeyi tercih etmiyor. Bu nedenle kurumsalların elindeki kripto para miktarını net olarak öğrenmek oldukça zor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here