Enigma (ENG) Coin Nedir? – Enigma (ENG) Nereden Alınır?

0
396

Bu yazımızda, kripto varlık ekosisteminde iyi bir yeri olacağı ilk duyurulduğu yıllardan beridir belli olan Enigma’dan bahsedeceğiz. İçerikte de görebileceğiniz üzere Enigma (ENG) coin nedir, Enigma (ENG) nereden alınır gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız. Eğer hala aklınıza takılan sorular var ise bu konuda sizlere destek olabilmemiz için lütfen yorum bölümünden bizlere mesajınızı iletiniz.

ENG/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için ENG logosuna tıklayabilirsiniz.

ENG/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda ENG/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Enigma (ENG) Coin Nedir?

enigma eng coin nedir

Enigma, gizliliğe önem veren ve bunu merkezine yerleştiren bir girişimdir. Gizliliği baz alan, şifrelenmiş veriler üzerinden hesaplamalar yapmayı olanaklı kılan Enigma sisteminde ENG coin kullanılmaktadır.

Enigma’da gizlilik, kullanım kolaylığı, ölçeklenebilirlik ve veri ambarları hedeflenen çözümler için en büyük adımlar olarak görülüyor. Bunlara çözüm sunan Enigma fikri, 2015 yılında MIT’de ortaya çıkmıştır.

Enigma (ENG) Coin Nereden Alınır?

Enigma coini olan ENG’yi alabilmek için Binance sitesine bu link üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Enigma (ENG) Coin Nasıl Çalışır?

Engima’da ilk olarak geliştiriciler sistem üzerinden işlem yapılacak akıllı sözleşmeleri yükler. Sonrasında ise kullanıcılardan veriler alınır ve bu veriler kimsenin okuyamayacağı şekilde saklanır. Hesaplamaları yapacak olan düğümler (Secret Node) de dahil olmak üzere tam bir gizlilik söz konusudur.

Düğüm üzerinde yapılan hesaplamada elde edilen sonuç sisteme geri gönderilir. Sonucun doğru olduğu onaylanınca hesaplama işlemlerini yapanlara ödül dağıtımı gerçekleşir.

Enigma (ENG) Coin Editör Yorumu

Enigma ilk duyulduğunda MIT’nin de konuya dahil olduğu düşünülünce çok büyük bir etki yaratmayı başardı. Bunun sayesinde de ilk başta 0,40 dolar gibi hesaplanan ENG coin değeri 7-8 dolar seviyelerine kadar gelmeyi başardı.

Sonrasında ise hem borsalarda coinler üzerinden yapılan işlemlerdeki dalgalanmalar hem de beklenen etkinin kısa sürmesi sebebiyle satış işlemleri artmaya başladı. Yüksek orandaki satış işlemleri ile coinin değeri 0,60 dolar ile 0,15 dolar arasında gidip gelmeye başladı. Bu durum son zamanlarda da bu şekilde ilerliyordu. 

Son iki aydır tekrardan borsalarda bu coine ilgi artmaya başladı. Bu durumun ne kadar süreceği belirsiz olsa da kısa süreli kazanç için denenebilir bir piyasası var.

Yazıda belirtilen yorumlar kendi görüşlerimiz olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemesini rica ederiz. Yatırım için lütfen yeterli araştırmayı yaptığınızdan emin olunuz.

Yazımızda yer alan Enigma (ENG) coin nedir ve Enigma (ENG) nereden alınır başlıklarında yeterli bilgiyi sunmaya çalıştık. Son olarak da aşağıdaki kısımda kısa soru cevaplarımızı bulabilirsiniz.

Enigma Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

ENG coinin token türü nedir?

ENG token türü ERC20’dir.

ENG coin arzı ne kadar olacaktır?

ENG’nin dolaşımda bulunan miktarı 70 milyon ENG’nin üzerindedir. Toplam arzının ise 150 milyon ENG olacağı bilinmektedir.

Engima’da “Secret Node” olarak gelir elde etmek için ne kadar yatırım yapılmalı?

En son yapılan açıklamalara göre 25.000 ENG yatırım yapmış kişilerin Secret Node olarak seçilmesi mümkün olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here