Ethereum 2.0 Para Yatırma Sözleşmesi Hazır! – Ethereum Zirveye Çıkacak Mı?

0
255

Quantstamp deneyim firması, Ethereum 2.0 için Teku’nun denetimini tamamladı ve piyasaya sürülme işlemini başlattı.

ETH fiyatı, 0 olan piyasaya sürüş fiyatından yararlanacak.  Adam Cochran’a göre ise balinalar FOM

O sinyali veriyor.

Ethereum 2.0’nin eli kulağında! Adam Cochran’ın söylediğine göre, deposito kontratının açıklanması için 6 Kasım tarihi gösteriliyor. İlk süreç, Ethereum’un proof-of-work konsensüs protokolünü Proof-of-Strake’ye taşıyacağı Blockchain olan Beaco Chain’in dağıtımını başlatacak.

Ethereum 2.0 Müşteri Denetimi

Ethereum geliştiricisi olan Ben Edgingto Twitter üzerinden, Wthereum 2.0 müşterisi Teku ile ilgili denetimlerini tamamlayan Quantstramp ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Sonuçlara göre, Ethereum 2.0 piyasaya sürülmeye hazır. Ayrıca, deneyim firması, Teku’nun kod alt yapısının üst düzey kalitede olduğunu belirtti. Geliştirici Afri Shchoedon da Quantstamp sonuçlarına katılarak, güncellemenin yayına geçmeye hazır olduğunu ekledi.

Quantstamp, konsensus kurallarını ve ödül ve ceza mekanizmalarını denetledi ve kod onarımını tamamladı. Önceden de Edgington, Beacon Chain’in piyasaya sürülmesi için her şeyin hazır olduğunu belirtmişti. Geliştirici ise resmi açıklama için kullanıcıların beklemesi gerektiğini ve random kontratlara bağlı kalarak herhangi bir hesaba Ethereum göndermemeleri gerektiğini belirtti.

Websitesine göre, Quantstamp Blockchain güvenlik şirketleri arasında öncü olanlardan biri. Onlar, işk kez smart kontratlar için güvenlik rehberi oluşturan firmalar. Ayrıca denetimi tamamlanmış Ethereum, Hyperledger, Binance Chain, EOS, Polkadot ve daha pek çok müşterileri mevcut.

Öte yandan, Teku Etheruem 2.0’nin tam müşterisi olarak ConsenSys tarafından tasarlandı.  Bu tasarım sürecinin temek amacı ise, açıklandığı üzere, kurumsal ihtiyaçları karşılamak ve güvenlik gereksinimlerini tamamlamak. Java programlama dili ile inşa edilen bu sistemin geliştiricileri önceden Besu’yu da piyasaya sürmüşlerdi. Kısacası, Teku’nun amacı şu: Girişimlerin gerçekleştiği sektöre kalıcı ve destekleyici servisler sağlamak.

Ne var ki, Cochran’ın yayınına göre, Teku’nun güvenlik sözleşmesinin 23 Ekim’de yayınlanması gerekiyordu. Bu analiz de aslında gecikmenin bir ‘’son an gecikmesi’’ olduğunun altını çiziyor. Görünen o ki, güncellenen versiyon daha fazla test ve deneme gerektiriyor.

Cochran

‘’ETH2.0 depozit kontratında son dakika gecikmesi yaşandı. Bu, pek iyi bir haber değil. Bugün ürünün piyasaya sürülmesini bekliyorduk ve ani bir haberle iki hafta ertelendi. Bunun temel sebebi ise kriptografi kütüphanesinde projenin hiç test edilmemiş olması.’’

Cochran, ETH 2.0’ın ETH’nin fiyatı üzerindeki potansiyel etkisi ile ilgili coşku ve heyecanını en net şekilde belirten yatırımcılardan bir tanesiydi. Depozito kontratının tanıtılmasından sonra Cochan, Ethereum’un fiyatını arttıracak bir arz şoku bekliyordu. Bu anlamd, ETH, fiyatını 400 Dolar’ın da üzerine çekecek bir inşa sürecine girmiş olabilir.

‘’Bir veya iki gün içerisinde piyasaya sürüm ile ilgili haberleri beklerken, şimdi Teku’yu yaklaşık 2 ya da 3 hafta boyunca resmi bir açıklama gelmeyeceği netleşmiş oldu. Fakat şu ana kadar projeye yakın olan herkes her şeyin takip edildiğini söylüyordu. Bu sabah, bazı balinaların YOLO’nun piyasa fiyatlarından ETH satın aldığını gözlemledik ve bu da bir şeylerin artık yaklaştığını işaret ediyor’’

Ethereum Kaç TL, Ethereum Kaç Dolar, Ethereum Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Ethereum Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşarak arkadaşlarınızın da haberdar olmasını istiyorsanız, aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here