Ethereum 2.0 Piyasaya Sürülmesi Başarısız Olabilir Mi? %80’i Eksik!

0
148
  • Ethereum 2.0 ilk aşaması için gereken miktarın sadece %18,75’i toplanabildi. Gerekli olan ETH sayısı 524.288 iken toplanan miktar sadece 98.304.
  • ETH Yatırımcıları ve madencileri ETH 2.0’ı yeterince sahiplenmiyor mu?

Ethereum 2.0’ın ilk dağıtımı için 1 Aralık, lansmanı için ise 24 Kasım tarihi belirlenmişti. Lansman için gereken 524288 ETH henüz toplanabilmiş değil. Kalan son 6 günde gözüken verilere göre ETH’un lansmanı toplanan para nedeniyle beklenenden daha kötü geçebilir.

Şu anda oluşumunu tetiklemek için, 1 Aralık’tan 7 gün önce en az 16384 32-ETH doğrulayıcı yatırımı olmalıdır. Aksi takdirde, oluşum bu eşiğin karşılanmasından 7 gün sonra (ne zaman olursa olsun) tetiklenecektir.

ETH2 Koordinatörü Danny Ryan

476 Mevduat hesabının toplam 3077 işlem yaptığı lansman öncesi, ETH’nin istikrarlı bir artış içerisinde olduğu gözüküyor. 6 Kasım’dan 12 Kasım’a kadar önemli bir katılım kaydedilmezken, eğilim 14 ve 15 Kasım’da 16.000’den fazla ETH’nin gönderilmesiyle değişmiş gibi görünüyordu. Ancak,% 80’den fazlası eksik olduğu için bu yeterli olmayabilir.

ETH Yatırımcıları Neden ETH 2.0’a Katılmıyor?

ETH 2.0 depozito sözleşmesine katılmak için tam 32 ETH göndermek gerekiyor. Bunu gönderen yatırıcımlar stake etme ödülüne erişebiliyor. Fakat yatırımcılar için belirlenen teşvik paketleri analistlere göre şu an için yeterli değil.

Analistlere göre ETH 2.0’ın çok uzun bir gecikme döneminin sonunda çıkmış olması yatırımcıların hevesini kırmış olabilir. Buna rağmen kararlı bir 2.0 için hala büyük bir beklenti var.

Geçtiğimiz aydan itibaren %25.56 artan Ethereum şu an 470$ noktasında işlem görüyor. Bu artış yatırımcılar için gayet iyi gözüküyor olsa bile yatırımcılar 2.0 sözleşmesi için paralarını 2 sene boyunca kilit altında bırakmak istemiyor olabilir.

Sadece bunlar değil Ethereum madencilerinin ETH2.0’a desteği şu aşamada oldukça düşük. Ethereum’un mucidi Vitalik Buterin bunun uzun zamandır farkında olduklarını, madenciler tarafından yeterli desteği görmediklerini söyledi. Madencilerin bu konuya yorumu ise şu şekilde oldu:

Bir çoğumuz hisseli eth madencisi değil, çünkü bu ETH madenciliğinin sonunu hızlandırmak anlamına geliyor.

Şu an için 2.0 lansmanına daha fazla katılım olması için bazı yeni çözümler öneriliyor. Bu çözümlerden biri ETH 2.0 için verilen teminatlar karşılığında kripto kredilerin oluşturulması. Son zamanlarda Kripto kredi girişimleri oldukça artmıştı. ETH Yöneticileri bunu olumlu görmesi halinde çok farklı bir ortaklığa adım atabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here