Ethereum Aramaları 2018’den Sonra Rekor Seviyelere Çıktı! -Kriptodede Özel

0
232

Ethereum yanmaya devam ediyor! Sadece ETH fiyatı değil Ethereum ile ilgili arama trafiği de her geçen gün artmaya devam ediyor! Güncel trafik rakamları 2 yıl aradan sonra 2018’in başlarında olan seviyelere geldi!

Google Trends üzerinden aldığımız verilere göre Amerika’da Ekim 2020’den bu yana yapılan Ethereum sayısı hızla artıyor. Özellikle Washington DC, California ve New York şehirlerinde Ethereum aramaları yılın en yüksek seviyelerine çıktı.

Bir diğer yükselme ise son zamanlarda kripto paraya ilgi duymaya başlayan Kosova, Makedonya ve Nijerya gibi ülkelerde oldu.

Piyasa hızla yükselirken Bitcoin’e olan ilgiyle beraber altcoinlerde dikkat çekmeye devam ediyor. En büyük 2. kripto para birimi Ethereum Bitcoin dışında en çok dikkat eden kripto para birimi olarak gözüküyor.

ETH’nin Dikkati Üzerine Çekmesinin Nedenleri Var

Ethereum’a olan ilginin birkaç ana sebebi bulunuyor. Birincisi elbette ETH’nin fiyatı. Piyasanın 2. büyük kripto para birimi Ethereum, yükselişiyle herkese tekrar 2018’i hatırlatıyor. Şu an için Ethereum ATH noktasına epey uzak olsa da hakkında birçok spekülasyonun olduğunu söyleyebiliriz.

Bir diğer neden olarak ise ETH 2.0 ile ilgili olan gelişmeler var. Uzun zamandır beklenen ETH2.0 tüm kripto para sistemi için büyük önem arz ediyor. DeFi ve DAPP için büyük bir gelişme olan ETH2.0, kripto ekosistemine farklı bir bakış açısı getirebilir. Madencilerin olmadığı büyük bir ekosistemi bundan 2 sene önce kimse hayal edemiyordu fakat ETH2.0 tam olarak bunu vaat ediyor.

ETH için üçüncü neden ise elbette PayPal desteği diyebiliriz. Sınırlı bir ekosistem ile piyasaya girdiğini duyuran Paypal, Ethereum’a olan ilginin artmasının en önemli sebeplerinden biri.

Reel Piyasalar ve Ethereum Arasında İlişki Var Mı?

ABD seçimleri, COVID19 ve Avrupa’da yaşanan ekonomik durgunluk, Ethereum’un daha çok aranmasına etki ediyor olabilir mi? Kripto para analistlerinin son günlerde en çok incelediği konuların başında bu geliyor. Şu an için bu soruya cevap veren net bir araştırma yok analistlerin çoğu için ise sorunun cevabı evet. Kriptodede olarak gelecek günlerde bu konuyla ilgili yapılan araştırmaları sizinle paylaşıyor olacağız.

Bir diğer konu ise elbette hala tavuk ve yumurta problemi. İlk önce ne olacak? En büyük soru Ethereum için bu. Yatırımcılar ETH’nin gelecek hedefini kestirmekte zorlanıyor. Son yıllarda durgun görüntüsüyle kendini unutturan Ethereum’u uzun zamandır elinde tutan yatırımcıları sayısı %70 civarında. Peki yatırımcılar neden ETH’lerini satmıyor? Ethereum için kaderini belirleyecek soru analistlere göre bu.

Uzun zamandır ellerinde tuttuklarını Ethereum cüzdanlarını kripto para yatırımcıları ilk yükselişte satmaya başlayacak mı yoksa Ethereum’a güvenmeye devam mı edecek?

Bu sorunun ETH adına cevabını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Şu an için Google Trends artışlarının yatırımcılar için önemli bir veri olduğunu söyleyebiliriz. Siz de bu gelişmeleri Google Trends üzerinden takip edebilirsiniz.

Türkiye Verileri

Ethereum Kaç TL, Ethereum Kaç Dolar, Ethereum Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Ethereum Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Kriptodede olarak ETH’e dair en güncel haberleri sizinle paylaşıyor olacağız. Aşağıda yer alan butonlar üzerinden bu haberi paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here