Ethereum Classic (ETC) Coin Nedir? – Ethereum Classic (ETC) Nereden Alınır?

0
716

Bugün siz değerli ziyaretçilerimize, kripto para dünyasında Bitcoin’den sonra adını sıkça duyduğunuz bir başka coin olan Ethereum ile ilgili bir içerik sunuyoruz. Yazı içerisinde Ethereum Classic (ETC) coin nedir ve nereden alınır başlıkları altında merak edilen bütün detayları paylaşacağız. Ayrıca merak ettiğiniz noktalar var ise bunları bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz.

ETC/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için aşağıdaki ETC logosuna tıklayabilirsiniz.

ETC/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda ETC/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Ethereum Classic (ETC) Coin Nedir?

etc coin nedir

Ethereum Classic, merkezi olmayan bir geliştirme ortamı olup akıllı sözleşmeler üzerinden işlemler yapabilmektedir. Herhangi bir etki altında kalmadan uygulamaların sorunsuzca sistem üzerinde çalışması sağlanır. 

Yapısı itibariyle blok zinciri üzerinde yapılan işlemlerde kullanmak üzere ETC olarak isimlendirilen bir de coin kullanır. DAO’da yaşanan hack olayı sonrası ortaya çıkan ETC, yıllar içerisinde güncellemeler ile daha stabil bir hal almış ve çok sayıda kişi tarafından tercih edilen bir sistem olmuştur.

Ethereum Classic resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ethereum Classic (ETC) Coin Nereden Alınır?

etc coin nereden alınır

ETC satın almak için Binance sitesine buradan kayıt yapabilirsiniz.

Ethereum Classic (ETC) Coin Nasıl Çalışır?

Ethereum Classic, Ethereum’un temel blok zincirinin değişime uğramamış bir kopyası olarak kurgulanmıştır. Böylece daha önce yaşanan saldırı ve hırsızlık konusu da çözüme kavuşmuştur. Bu yapısı ile Ethereum tabanlı bütün sistemler ile de uyumlu bir çalışma ortamı sağlar.

Merkezi olmayan ve özel hazırlanan programlama yapısı ile sistem üzerindeki akıllı sözleşmelere herhangi bir kısıtlama yapılamıyor. Yeni yapılacak güncellemeler de madencilik ile oluşturulan yeni blokların belirli sayılara ulaşması ile mümkün hale gelir.

Ethereum Classic (ETC) Coin Editör Yorumu

2016 yılı sonu ve 2017 yılı başlarında 1 dolar seviyelerinden işlem gören ETC, 2017 yılının Haziran ayında 17 doları görmüştür. Bu ciddi yükselişin ardından tabii ki satışlar ile düşüşler de yaşanmıştır. Ancak 10 dolar seviyelerine kadar gerileyen Ethereum Classic fiyatı, bir süre sonra 40 dolar gibi çok yüksek bir değeri görmüştür. Bu durumda bir süre kalan coin, yatırımcıların satış baskıları sonrasında tekrardan düşüşe geçmiştir.

2018 yılının sonunda 4 dolar seviyesinin de altına düşen ETC, 2020 yılı Kasım ayına kadar dalgalı bir fiyat yapısı ile devam etmiştir. Bu dalgalanmalar 4 dolar ile 12 dolar arasında değişmektedir. Durumun böyle olması sayesinde de kısa süreli al-sat yapan kişiler için mükemmel bir yatırım kaynağı halini almıştır. Kısa sürede hızlı kazançlar elde etmek isteyen kişiler için bu durumu uzun bir süre daha devam edecek gibi görünmektedir.

Ethereum Classic ile ilgili bu içerik kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.

Ethereum Classic (ETC) Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ethereum Classic (ETC) coin nedir ve Ethereum Classic (ETC) nereden alınır başlıkları altın incelenen içerik için son olarak sıkça sorulan soruları aşağıda görebilirsiniz.

Kaç adet ETC arz edilecektir?

210.700.000 ETC toplama arz miktarıdır.

ETC ne zaman ortaya çıkmıştır?

Ethereum 2015 yılında ortaya çıksa da sonraki yıl yaşanan bir hack vakası sebebiyle bu olayın izleri silinerek temel bir Ethereum ortamı 2016 yılında oluşturulmuştur.

ETC sıradaki güncellemesi ne zaman olacaktır?

Planlanan güncelleme 11.700.000 blok sonrası yapılacaktır. Bu da tahmini olarak 2 Aralık 2020 tarihine denk gelmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here