Ethereum (ETH) 1000 Dolar’ı Geçti! Haftalık Yükseliş Grafiği BTC’nin Üstünde

0
246

2021 Yılı Ethereum için büyük bir güç ve yükselişle başladı. Sadece 24 saat içerisinde büyük bir yükseliş yakalayarak, 2 senenin ardından 1000$’ı geçen Ethereum, %30’dan fazla yükseliş yakaladı. 114 Milyar piyasa değeri bulunan kripto para biriminin değeri 1030$’a kadar çıktı. Mart 2020’den itibaren istikrarli bir yükseliş trendi yakalayan kripto para birimi, yatırımcılarını 2020’nin ardından 2021’de de mutlu etmeye devam ediyor.

Son zamanlara Bitcoin karşısında büyük değer kaybeden kripto para birimi, ETH / BTC çiftinde de oldukça yüksek değer kazandı. Lider kripto para birimine karşı Ethereum grafikleri 24 saat içerisinde tersine döndü.

Kurumsal ilginin de Ethereum için arttığı günlerde, CME Ether Futures gibi ciddi yatırımcılar ETH ile ilgili adımlar atmaya başladı. ETH’nin fiyat rallisinde günlük işlem hacmi 50 milyar doları geçti.

Ethereum İşlem Ücretleri Tarihin En Yüksek Noktasında

ETH’nin fiyat rallisi, hash oranları içinde en yüksek seviyenin oluşmasına neden oldu. Etherscan üzerinden alınan verilere göre ETH Hash oranı 303.346.6018 ile GH /s zirvesi yaptı. ETH hash oranı 2020’nin ikinci yarısından itibaren düzenli olarak artıyor.

ETH Gas fiyatları da 191 Gwei’e kadar çıktı. F2’den alnıan havuz verilerine göre Ethereum madencileri son 24 saatte Bitcoin madencilerinden 3 kat daha fazla para kazandı. Bitcoin madencilerinin karları şu anda en yüksek 26 dolar civarındayken, ETH madencilerinin karları 88 dolarda zirveye ulaştı.

Mevcut fiyatla, ETH tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala 400 $ uzakta. Ancak ivme devam ederse, CME Ether Futures’ın piyasaya sürülmesiyle ETH için yeni bir ATH’den bahsedebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here