Ethereum ”Killer” ETH ile Bir Köprü Kuracağını Duyurdu!

0
262

Ethereum ”killer” lakabını alan Avalanche, yeni teknolojisiyle tokenleri ve ETH arasında bir bağlantı kuracağını duyurdu.

  • Ethereum rakibi Avalanche, coinleri ile Ethereum arasında takas yapabileceği yeni bir yol duyurdu.
  • Ethereum köprüsü yapılan testler son aşamasında.
  • Avalanche Eylül ayından beri piyasada.

Blockchain projesi Avalanche, bugün önemli bir duyuru yaptı. Piyasaya oldukça cezbedici bir ürün çıkaracaklarını dile getiren oluşum, Ethereum’dan daha hızlı, daha ucuz ve yetenekli olduklarının üzerinde durarak Avalanche-Ethereum Bridge (köprü) duyurdu.

Duyuruya göre bu köprünün son aşamasına gelindi ve testler tamamlanmak üzere.

Avalanche kendi bulunduğu ağ üzerinde değişiklik yapmadan, ETH tokenleriyle kullanıcıların takas yapabileceği bir sistem geliştirdi. Bu sistem için Avalanche kurucuları heyecanlı olduklarını ve devrim niteliğinde olduğunu ifade eden sözler kullandı.

Wrapped Bitcoin ile benzerlik gösteren sistem, A noktasından B noktasına eşit olarak jetonları taşıyor. İki akıllı sözleşme tokeni birbirinden farklı altyapılar kullanmasına rağmen rahatlıkla takas edilebilecek.

Avalanche’nin köprüsünü ChainBridge desteklediğini ve geliştirdiğini duyurdu. ChainBridge Avalanche-X programında hibe edilen fonlarla bunu geliştirdiklerini dile getirdi.

Avalanche 42,5 Milyon dolarlık bir halka açış token satışından sonra Eylül ayında başlamıştı. Avalanche, Emin Gün Sirer trafından yönetilen bir yazılım şirketi olan Ava Labs tarafından üretildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here