Ethereum Madencileri ETH’yi Düşürüyor Mu? ETH Düşüşü Neden?

0
260

Kripto para piyasalarında Ekim Ayı sonunda Ethereum Madencilerinin ETH’lerini sattıklarına yönelik analizler, ETH’nin düşüşüne sebep oldu. Son 3 aydır hiç işlem görmemiş Ethereum cüzdanlarında tespit edilen satışlar, ETH’nin aşağı yönlü bir hareket halinde olduğuna dair önemli bilgiler veriyor.


Ethereum’un 400 dolar altına düşüşü, ETH Blok zincirinde azalan DeFİ faaliyetlerine işaret ediyor.

ETH Düşüşü için santiment tarafından yayınlanan bazı grafikler;

Ethereum’un Güncel Grafiği;

ETH / BTC Düşebilir, ETH / USD Sonuçları Farklı

Kripto para uzmanlarına göre normalde ETH’nin yükselişini simgeleyen ETH / BTC parametresinin bu sefer tersine çalıştığını, bu parametrenin ETH’nin düşüşü ile ilgili bilgi verdiğini dile getiriyor.

ETH’nin düşüşü olarak BTC / USD üzerinde yaşanan artış ve inişlerin, yılın son çeyreğinde daha değerli hale gelmesi olarak gösteriliyor. Aynı zamanda DeFi ile ilgili şüpheler ETH’de düşüşlere yer açıyor.

ETH / BTC’de yaşanan düşüşlerde BTC’nin ani çıkışını yok saymamak gerekiyor. Bu nedenle ETH / USD sonuçlarının daha sağlıklı olabileceğini düşünen uzmanlar var. Ethereum’un hala çok ciddi destek noktaları var ve bu noktaların şu an için kırılacağı düşünülmüyor. ETH Destek Noktaları: 390 $ 380 $ 365 $ 350 $ 335$

Sonuç

ETH’nin ana düşüş nedeni BTC’nin değer kazanmasından çok, Ethereum madencilerinin yaptığı satışlar olarak gözüküyor. Bu satışlar Ethereum’u düşüş noktasına doğru itti. Ethereum tabanlı blockchain projelerinde de ETH kaynaklı düşüşler şu an için devam ediyor. ETH’nin BTC ile olan grafiğinden ziyade(BTC çok arttı) ETH / USD parametresinde de ETH için önemli düşüş simgeleri var.

Ethereum Kaç TL, Ethereum Kaç Dolar, Ethereum Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Ethereum Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.
Bu yazıyı paylaşarak, çevrenizde Ethereum fiyatını takip eden yatırımcılar ya da araştırmacılara yardımcı olabilirsiniz. Paylaşım için butonları kullanabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here