Ethereum Terk Edildi! Rare Sneaker App Hedera’ya Geçti

0
528

Ethereum’da 80$ olan NFT maliyetlerini Hedera ile 1$’a geçirdiklerini duyuran Suku, Hedera Ekosistemine katıldıklarını açıkladı. Lüks ürünleri takip eden bir girişim olarak bilinen Suku, Ethereum’da GAS fiyatlarına isyan ederek, Sneaker kimlik doğrulama sistemini $HBAR’a taşıyor.

Son aylarda yaptığı girişimlerle kripto para dünyasında adından sıkça söz ettirmeye başlayan Hedera, Suku uygulamasını kendi ekosistemine katmayı başardı. Türünün tek örneği olan dijital filigranlar üreten SUKU, tek bir ürün için 2000$ ve üstü fiyatlar talep ediyor.

Spor ayakkabı kimlik doğrulama uygulaması, kullanıcılara sağladığı dijital NFT’lerin kimliği değiştirilemez halde olmasını sağlıyor. Nadir ve değerli ayakkabılar zamanla değerleniyor. Kullanıcılar bu ayakkabıları hobi ya da yatırım amaçlı alabiliyor.

SUKU yaratıcısı Ethereum’da tek bir NFT yaratmanın maliyeti 80$ olurken bunun Hedera’da 1$ olduğunu dile getirdi.

Lapchik açıklamasında ”Ethereum’u seviyoruz fakat Ethereum ile ölçeklendirmek gerçekten mümkün değil, uygulamaya gelen çok sayıda kullanıcının talebine yanıt vermek Ethereum ile oldukça zor” dedi.

Lapchik, üç spor ayakkabı kimlik doğrulama platformunun, Legit Grails, Legit App ve StockX’in INFINITE uygulamasına entegre edildiğini söyledi.

Açıklamanın devamında ”Bugünlerde işe yarayamayan spor ayakkabıların kimliğini doğrulayan etiketlerle ilgili sorunlar yaşıyoruz” diyen Lapchik, spor ayakkabısı olan kullanıcıların sisteme doğrulatma yapması gerektiğini, Ethereum ile bunun oldukça maliyetli olduğunu söyledi.

Yıllar önce JPMorgan aracılığıyla tasarlanan Ethereum’un gizlilik merkezli çatalı Quarum kullanarak ilk çalışmalarını yapan SUKU, Hedera’nın kurumsal ihtiyaçları karşılamak için bir numara olduğunu dile getirdi.

Hedera yüksek işlem hacimlerini DLT teknolojisiyle taşıyan Google, IBM, LG gibi düğümlerin yer aldığı bir yönetim konseyi tarafından yönetiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here