Fantom (FTM) Coin Nedir? – Fantom (FTM) Nereden Alınır?

0
1078

Kripto Dede olarak sizlere güncel coin bilgileri vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda Fantom (FTM) Coin Nedir, Fantom (FTM) Nereden Alınır konularını işleyeceğiz. 

Fantom coinle ilgili güncel bilgilerin yer aldığı içeriğin sonunda sizlere bazı soru cevap örnekleri vereceğiz. Eğer sizin için hala net olmayan noktalar var ise bunları yorum kısmından bize iletebilirsiniz. En kısa sürede sizlere doğru yanıtlar ile döneceğimizi bilmenizi isteriz.

FTM/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için Fantom logosuna tıklayabilirsiniz.

FTM/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda FTM/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Fantom (FTM) Coin Nedir?

fantom ftm coin nedir

Ethereum üzerinden oluşturulmuş akıllı sözleşme kapsamında bir ağa sahip olan Fantom, Directed Acyclic Graph algoritmasını kullanan bir blok zincir uygulamasıdır. Uygulamanın kullandığı token ise Fantom Coin olarak isimlendirilmiştir.

DAG protokolü taşıyan ilk coinlerden olan Fantom coin, yıllar içerisinde 0 maliyetli işlemler yapılmasını hedeflemektedir.

Fantom (FTM) Coin Nasıl Çalışır?

Fantom coin DAG algoritmasını kullandığından biraz önce bahsettik. Türkçe’ye Yönlü çevrimsiz grafik olarak çevrilebilecek bu yöntemde işlemler toplanıp bir blok oluşturmak yerine, her birisi bir düğüm gibi davranarak birbirlerini doğrular.

Sonradan oluşan her işlem, ağırlıklarına göre öncekileri doğrulamaya çalışır ve bir yol çizer. Bu yol çizgileri sürekli olarak ilerler ve geriye dönük değişiklik yapmaz.

DAG yönteminin kullanılmasının asıl sebebi ölçeklenebilirlik sorununu ortadan kaldırmak, işlemlere hız kazandırmak ve işlemler arası uyumu en üst seviyede tutmaktır.

Fantom (FTM) Coin Editör Yorumu

Fantom Coin ilk duyulduğunda belli bir desteği arkasına almaya başlamıştı. Ama asıl büyük destek, Binance platformunda işlem görmeye başlaması ile oldu. Bu sayede ilk başlarda 0.015 dolar seviyelerinde olan coin, aynı günlerde 0.035 dolar seviyelerine çıkmayı başarmıştır.

2019 yılı sonu ve 2020 başlarında genel anlamda alt coinlerde yaşanan düşüş trendlerinden de etkilenen FTM coin, haziran ayında başlayan yükselişine devam etmektedir. 0.002 dolarlara kadar düşmüş olan FTM coin 0.039 dolar gibi yüksek seviyelere çıkmayı başarmıştır. Bu yükselişini koruması ve mümkün olduğu kadar da üstlere taşıması beklenmektedir.

Sizlere burada sunduğumuz bilgiler tamamen bilgilendirme amacı taşımakta olup, yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı iyi yaptığınızdan ve gerçekten bu konuda bilgili olduğunuzdan emin olunuz.

Fantom (FTM) Coin Nereden Alınır?

fantom coin ftm nereden alınır

Fantom (FTM) coini Binance sitesinden satın almanız mümkündür. 15 milyon dolar gibi yüksek bir market hacmine sahip bu coini almak ve Binance’e ulaşmak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Fantom Coin nedir ve FTM coin nereden alınır konusunda sunduğumuz bilgiler umarım sizler için yeterince açıklayıcı olmuştur. Bu bilgiler dışında yine sıkça sorulan bazı sorulara olan cevaplarımızı da aşağıda bulabilirsiniz.

FANTOM Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fantom coinin DAG protokolünde sahte bir işlem olursa ne olur?

DAG algoritması sadece işlemlerin birbirine bağlanması ile devam ettiği için, sistemi korumak adına belirli sürelerde, diğer blok zincirlerde olduğu gibi sistem geriye dönük kontrol yapar. Olası sorunlar bu şekilde giderilir. Ağırlığı fazla olan bağlantı ve düğümlere öncelik verilir.

FTM coinin toplam arzı ne kadar olacaktır?

Toplam arz miktarı FTM coin için 3 milyar 175 milyon (3,175,000,000) olarak belirlenmiştir.

FTM coin ICO ne zaman yapılmıştır?

FTM coinin ICO’su 15 ve 16 Haziran 2018 tarihlerinde yapılmıştır. O tarihlerde 1 ETH karşılığında 115825 FTM coin verilmiştir.

Fantom coin token türü nedir?

Token türü ERC20’dir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here