Filecoin (FIL) Coin Nedir? – Filecoin (FIL) Nereden Alınır?

0
665

Blockchain ekosistemi üzerine hazırladığımız coin inceleme içeriklerinde yeni bir yazı ile yine karşınızdayız. Bu içerik kapsamında sizlere Filecoin (FIL) coin nedir ve nereden alınır başta olmak üzere FIL coin ile ilgili önemli soruların cevaplarını sunacağız. Ayrıca yazının ilerleyen kısımlarında Filecoin hakkındaki yorumlarımızı da okuyacaksınız.

FIL/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için aşağıdaki FIL logosuna tıklayabilirsiniz.

FIL/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda FIL/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Filecoin (FIL) Coin Nedir?

filecoin fil coin nedir

Filecoin merkezi olmayan bir veri saklama sistemi olarak kendini tanıtmaktadır. Bu anlamda da blok zinciri teknolojisini kullanarak kendi özel sistemleri ile verilerin güvenli bir şekilde saklanması sağlanır.

2014 yılından itibaren hakkında konuşulan bu coin, blok üretiminin de beklenmesi ile 2020 yılında ancak yayına resmi olarak alınmıştır. Filecoin sistemi dahilinde kullanılan kripto para birimi FIL token olarak isimlendirilmiştir.

Filecoin resmi internet sitesinden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Filecoin (FIL) Coin Nereden Alınır?

filecoin fil nereden alınır

FIL coin alabilmek için öncelikle Binance’ye buradan kayıt yapabilirsiniz.

Filecoin (FIL) Coin Nasıl Çalışır?

Filecoin sistemi, merkezi olmayan bir uygulama olarak verilerin güvenle saklanabilmesi için sisteme dahil olan kişilerin kendi bilgisayarlarını kullanmaktadır. Dahil olan kullanıcıların kendi sistemleri üzerinde yer alan veriler özel bir algoritma sayesinde tutulmakta olup, herhangi bir engellemeye de maruz kalmıyor. Böylece sansür olmadan da verilerin internette yayınlanması ve saklanmasının önünü açıyor.

Filecoin sistemine dahil olan kullanıcıların verilerin saklanması hususunda sisteme destek olması sayesinde de gelir elde etmesi mümkündür. Elde edilen bu gelirler FIL coin üzerinden işlemektedir.

Filecoin (FIL) Coin Editör Yorumu

Filecoin yapılan ICO ardından piyasalarda işlem görmesi için uzun bir süre bekledi. Bu süreçte yapılan geliştirmeler ile çok daha iyi yerlere gelebileceğinin sinyallerini de verdi ancak tabii ki bu durum Binance borsasına giriş yapana kadar sadece tahmin olarak kaldı.Fiyat grafikleri incelendiğinde 14 Ekim 2020 itibariyle 33 dolara yakın bir değerden piyasalara giriş yapan FIL coin, bir gün sonrasında 86 dolara ulaşmıştır.

Günler geçtikçe yatırımcıların satış emirleri ile ve al sat için piyasasına dahil olan kişilerin de tekrardan satışlara başlaması ile 22 dolara kadar düşmüştür. Kasım 2020 itibariyle 30 dolar seviyesine tekrar ulaşan FIL coin, ilerleyen aylarda da bu halini koruyacak gibi görünmektedir. 2021 yılında ise hedeflerinin daha da yüksek olduğu not edilmelidir.

Sayfa içerisinde yer alan içerikler tamamen bilgilendirme amaçlı olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Filecoin (FIL) Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

FIL coin nereden alınır ve FIL coin nedir başlıkları altında incelemelerin yapıldığı yazımızı sıkça sorulan sorular ile bitiriyoruz. Eğer farklı noktalarda merak ettiğiniz sorularınız var ise lütfen bunları alttaki yorum bölümünden bize iletiniz.

Filecoin toplam arzı ne kadardır?

Toplam arz 2.000.000.000 FIL coindir.

Filecoin ICO ne zaman gerçekleşmiştir?

ICO 2017 yılı Eylül ayında gerçekleşmiştir. ICO süresince 1 FIL coin 5 dolar karşılığında yatırımcı bulmuştur.

Filecoin token tipi nedir?

Token türü ERC20’dir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here