Gemini Exchange Ethereum için wFIL Tarzında Bir Token Geliştiriyor, Yeni Token Filecoin ile Birebir Eşit Olacak

0
237

Gemini Exchange kullanıcılar tarafından Ethereum ağında kullanılmak üzere wFIL(Wrapped Filecoin Token) token geliştirmeye başladı. Token sahipleri Filecoin’den wFIL’e birebir aynı ücreti ödeyerek geçebilecek. Yani değerleri eşit. Herhangi bir kesinti olmayacak.

Platform an itibariyle wFIL ekleyerek söz konusu Ethereum altyapısını daha merkezsiz hale getirecek yazılım geliştiricileri aramaya başlamış durumda. Anlaşılan o ki bu geçiş sürecini hızlandırmayı planlıyorlar.

Yeni tokenler piyasaya sürüldüğü anda başlıkta belirtildiği gibi kullanıcılar Filecoin’den wFIL’e masrafsız bir şekilde geçiş yapabilecekler. Çevrim işlemi yapıldıktan sonra kullanıcılar Filecoin’den wFIL’e çevirdikleri miktarları istedikleri ERC 20 onaylı cüzdana aktarabilecekler. Bu yaklaşım coinin değerini korumak istediklerini gösteriyor.

Herkesin bildiği gibi FIL Filecoin ağının native coini. Filecoin ağı 2017’de başlatıldığında 200 milyon dolardan fazla para topladı. Bunun ardından aynı yılın ekim ayında Filecoin kendi mainnetini yayınladı.

Zaman ilerledikçe sistemi işleten ve bunun karşılığında gelir elde eden geliştiriciler (Filecoin madencileri) arasında çeşitli problemler çıktı. Mainnet’in çıkışında teknik problemlerden dolayı madenciler gelirlerini almakta büyük sorun yaşadı. Bunun sonucunda madenciler sistemi çalıştırmaya devam etmenin onlara sadece zarar getireceğini ifade etti. 

İlerleyen süreç içerisinde FIL depolamaya devam etmek için harcanan güç %40’a çıkan oranlarla dalgalandı. Ölçeklenmenin bu denli kritik olduğu bir iş kolu için bu, tehlike çanlarının çalması demekti. Bu süreçte Çinli madenciler eyleme gitti. Madencilerin eylemini sonlandırması sonucunda olaylar tatlıya bağlandı. wFIL’in geliştirilmesi sürecin daha yumuşak olmasını sağlayabilir.

Ethereum Kaç TL, Ethereum Kaç Dolar, Ethereum Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Ethereum Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Ethereum wFIL ile ilgili bu güncel haberi hemen paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here