GoDaddy Çalışanları Kripto Para Birimine Saldırmak İçin Kullanıldı! Şirket Onayladı!

0
230

Business Standart üzerinde yayınlanan rapora göre, internet üzerinde alan adı kayıt hizmeti veren Godaddy, çalışanlarının sosyal mühendislik mağduru olduğunu ve sistemlerinin suistimal edildiğini kabul etti.

Goddady bir grup çalışanının, bir kripto para platformuna saldırı için kandırıldığını kabul etti. Şirket çalışanlarının sosyal mühendislik yapan bir grup hackere yetki verdiğini dile getirdi.

Raporda olayın soruşturmasının devam ettiği söylenirken GoDaddy sözcüsü Dan Race çok az sayıda müşterilerinin bu saldırıdan etkilendiğini dile getirdi.

Saldırıların odağında ise kripto para alım satım platformu olan Liquid.com vardı. 13 Kasım’da şirkete durumu bildiriren Liquid, Godaddy’nin olaydan bu şekilde haberdar olduğunu dile getirdi.

Liquid CEO’su Mike Kayamori yayınladığı blog gönderisinde şunları söyledi: ”GoDaddy bir hackere, alan adımızın kontrolünü devretti” ”Hacker DNS kayıtlarını değiştirmeyi ve epostaları kontrol altına almayı denedi, altyapımızı tehdit eden bu kişiyi hemen tespit ettik ve durumu kontrol altına aldık” dedi.

Kayamori bu saldırıdan başka kripto para platformlarının da etkilendiği söyledi ve sosyal mühendisin tehlikesine işaret etti.

Saldırıyla ilgili net bir rapor ve soruşturma sonucu şu an için yok. Bu konuyla güncel haberleri Kriptodede olarak paylaşacağız, bu içeriği aşağıda yer alan butonlar üzerinden paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here