Grayscale CEO’su BTC Fonu için 25 Yıllık BTC Yatırım Trendlerini Hedeflediklerini Söylüyor!

0
241

Grayscale’nin Supply’de toplam BTC’nin %3’ünü yönettiğini söyledikten sonra, Grayscale’nin kurucusu ve CEO’su Barry Silbert Bitcoin hesapları konusuda önemli bir açıklama yaptı.

Silbert BTC için uzun vadeli olarak piyasa içerisinde olduklarını, hedeflerinin en az 25 yıl için hazır olduğunu söyledi. Lider dijital varlık yönetim fonu Grayscale, planlarının kısa dönemli olmadığının altını çizdi.

Yatırım şirketi Y kuşağının finansal sisteme güvenmediğini ve onlardan gelen BTC yatırımının artacağını düşündüklerini ifade etti.

“Çalışmamız, Y kuşağının en çok #Bitcoin yatırımlarını düşünmeye meyilli olduğunu gösteriyor, bu nedenle bu, BTC $ için büyük bir pazar fırsatı olabilir.”

Yönettikleri sermayeleri BTC için kullanmaktan çekinmeyen Grayscale, yakın zamanda çok daha büyük bir kripto para çeşitliliğine sahip olacaklarını dile getirdi.

Grayscale en eski ve kurumsal BTC yatıırmcılarından biri olarak biliniyor. Şirketin diğer sahip olduğu para birimleri Ethereum, XRP ve LTC olarak yer alıyor.

2016 yılından itibaren dünyanın en büyük BTC fonuna sahip olan şirket, önemli bir güven fonu da kurdu.

Şirket tarafından yapılan araştırma 2020’de Bitcoin 2019’a göre %7 daha güvenilir olarak belirlendi.

2020’nin en sansasyonel yatırımcısı MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor, Bilbert ile aynı düşünceleri paylaşıyor. Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biri olan MicroStrategy’nin CEO’su geçtiğimiz günlerde şu tweet’i atmıştı.

“Binlerce yıldır, ahşap gemilerle okyanusları aştık ve değeri altın sikkelerde sakladık. Çeliğin icadıyla ahşap gemiler süs yatları haline geldi. #Bitcoin’in icadıyla altın sikkeler süs takılarına dönüşecek. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here