Hacker, DeFi Protocol Pickle Finance’tan 20 Milyon Dolar Çaldı! Pickle Doğruladı!

0
243

Yeni bir gün ve yeni DeFİ hack haberi daha! Pickle Finance, mevduat hesaplarında bulunan miktarın bir kısmının bir bilgisayar korsanı tarafından çalındığını açıkladı!

Korsan Pickle Finance sistemlerinden 20 Milyon Dolar civarında bir para çaldı.

Ekip şu ana kadar korsanın 20 Milyon Dolar’ı sistemden nasıl çaldığını tam olarak anlamadıklarını ve bunu araştırdıklarını duyurdu. Paranın aktarıldığı cüzdanın şu an takip edildiğini ve paranın sabit durduğunu söyleyen ekip, korsanın parayı henüz aklamaya çalışmadığını söyledi.

Pickle Finance’nin sahip olduğu PICKLE tokeni bu haberden sonra tam olarak çöktü! Birkaç saat içerisinde PICKLE token %58 değer kaybetti.

Pickle Finance DeFi Hack Saldırısı Uzmanlar Tarafından Yapılmış

Pickle Finance’e saldıran hacker için analistler ”kolay olmayan bir iş” yorumu yaptı. Hacklemenin arkasında uzman kişilerin yer aldığı düşünülüyor.

Pickle Finance DeFi protokolleri arasında fon taşımak için otomatik bir çözüm sunan sistem vaat ediyordu. Ticaret için ortak bir zemin oluşturmayı planlayan girişim, Compound ile partnerlik ypmayı düşünüyordu.

Son derece karışık bir sistemle hacklenen Pickle Finance, yaşadıkları durumun daha önce DeFi protokollerinde yaşanan hackleme olaylarından tamamen farklı olduğunu, korsanın çok farklı ve kompleks bir yol izlediğini dile getirdi.

Analistler: DeFi Harika fakat DeFi Hack… Bir sorun var.

Son zamanlarda yaşanan hack olayları, DeFi ekosistemine ait birçok soru işareti oluşmasına neden oluyor. Henüz olgunlaşmamış bir ekosistem olan DeFi, yaşadığı hacklerden sonra piyasaya güven vermekte zorlanabilir. Geleneksel finansla ve yeni nesil diğer dijital finans girişimleriyle DeFi’nin mücadele edebilmesi için daha güvenilir bir sisteme ihtiyaçları avr.

Son olarak saldırıya uğrayan DeFi protokolleri şunlar: Value Defi, Harvest Finance, Akropolis, Balancer.

Bütün bu tokenler milyonlarca para kaybetti ve paralarını geri alamadılar.

Bazı analistler DeFinin yolun başında bu tarz durumlar yaşamasını olumlu buluyor ve bunun DeFi’yi daha sağlam bir hale getireceğini düşünüyor. Bu doğru olabilir son zamanlarda DeFi protokolleri yapılan güncellemelerle oldukça sağlam bir duruma geldi.

Bütün bunlara rağmen DeFi için bu Hack haberlerinin bütün yatırımcılara korku saldığını söyleyebiliriz. Yatırımcılar paralarının bir anda yok olma ihtimaline oldukça soğuk ve mesafeliler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here