Hedge Fonu Yöneticisi Bitcoin Tahminini İkiye Katladı!

0
266

Hedge Fonu Yöneticisi Paul Tudor Jones, 1970’lerde altının yaşadığı fiyat değişimlerini ve anolojisini takip ederek, Bitcoin ile ilgili yeni bir tahmin paylaştı.

Grafik Bitcoin için oldukça farklı bir akış açısı getiriyor. 1970’den günümüze altın ve BTC’i karşılaştıran grafikte, Bitcoinin 2017 Aralıkta daha yüksek rakamlara çıkabileceğini işaret ediyor.

1970’lerde enflasyon ve düşük iş verimi ABD’de stagflasyon yarattı. ABD’li vatandaşlar için hayat zorlaştı. Ürünlerin fiyatı artarken kazançlar sabit kaldı ya da düşmeye devam etti.

Devam eden durgunluk sürecinde 73 Petrol krizi ve 79 enerji krizi ekonomi kitaplarında büyük bir olay olarak yerini aldı. Bu dönemden sonra 20 yıl süren bir dalgalanma başladı ve yatırımcılar riskten kaçınmaya çalıştı.

Dünya hükümetleri bütçe açıklarını ve istihdam oranlarını yüksek tutabilmek için parasal teşvikleri sık sık kullandı. Bu durum ise ortaya inanılmaz enflasyon dalgalarının çıkmasına neden oldu.

Paranın hızlıca değer kaybettiği yıllarda yatırımcılar ve diğer bütün vatandaşlar bir yatırım aracı olarak altını tercih etmeye başladı. Bu da değerli metalin %2000 daha değerli hale gelmesine neden oldu.

Hedge fonu yöneticisine göre Bitcoin’in tarihi altın ile tamamen aynı.

ABD COVID19 döneminde ve öncesinde enflasyon oranlarına bakarak teşvik paketleri çıkarmaya devam ediyor. Yatırımcılar için paranın değerini kaybettiği bir ortamda Bitcoin oldukça iyi bir tercih olabilir. Hedge fonu yöneticisi BTC’nin dalgalarını işaret edene, altının dalgalarını işaret edin diyor.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here