Helium (HNT) Coin Nedir? – Helium (HNT) Nereden Alınır?

0
1733

Günün en önemli coinlerinden birisi olan HNT coin hakkında hızlıca bir bilgilendirme içeriği hazırladık. Önemli olmasının sebebi ise, 24 Eylül itibariyle bu coin Binance borsasında işlem görmeye başlamıştır. Birçok kişinin aklında olan Helium (HNT) coin nedir, Helium (HNT) nereden alınır sorularına bu içeriğimiz ile yanıt veriyoruz.

HELIUM/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için HELIUM logosuna tıklayabilirsiniz.

HELIUM/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda HELIUM/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Helium (HNT) Coin Nedir?

helium hnt coin nedir

Helium ekonomisinde iki token yer almaktadır. Bunlardan birincisi olan HNT coin, yeni bir kripto para birimi olarak kullanılmaktadır. Kablosuz bağlantı noktası sağlayıcılarının her başarılı network bağlantısı üzerinden gelir elde etmesi ve sistemin devamlılığı için HNT coin kullanılır.

Data credits sistemdeki diğer token olarak kullanılmaktadır. Bu token de ağ üzerindeki veri transferlerini gerçekleştirebilmek için kullanılır.

Helium (HNT) Coin Nereden Alınır?

helium ht coin nereden alınır

HNT coin satın almak için Binance kullanılabilir. Halihazırda Binance borsası üzerinden işlem görüyor olması da uygun seviyelerden alım yapmanıza olanak sağlayacaktır. Giriş için buraya tıklayınız.

Helium (HNT) Coin Nasıl Çalışır?

“The People’s Network” olarak adlandırılan ve dünyada eşler arası paylaşıma dayanan ilk kablosuz ağ sistemi, Helium blok zincirini kullanmaktadır. Bu sistem sayesinde bağlantı süresi ve bağlantı noktası gibi bilgiler sistem üzerinde kaydedilir ve merkeziyetsiz yapısı sayesinde bağlantı güvenli ve doğru bir biçimde sağlanır.

“Proof of Coverage” olarak adlandırılan bir algoritma kullanan Helium sistemi, radyo sinyallerini kullanarak noktaların doğrulamasını yapar. Bu doğrulamalar başarılı olur ve yeni bloklar sisteme dahil edilir ise doğrulanan bağlantı noktaları HNT coin kazanır.

Helium (HNT) Coin Editör Yorumu

Helium sistemindeki HNT coinler için pre-mine olarak adlandırılan, ön kazım işlemleri uygulanmamıştır. Düzenli olarak her ay 5 milyon HNT’nin sisteme dahil edilmesi planlanmaktadır.

Bütün detaylar göz önüne alındığında ve Binance üzerindeki işlemlere bakıldığında HNT’nin çok ciddi bir potansiyelinin olduğu görülebilir. Grafik incelendiğinde görüleceği üzere Haziran 2020’de 0,30 dolar seviyelerinde olan HNT coin Ağustos ayında yükselişe geçmiştir. Binance’deki işlemlerin ardından da bu fiyat seviyesi 3 doların da üzerine çıkmayı başarmıştır.

Bu içerikte sizlerle paylaştığımız bilgiler ve veriler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen yatırım yapmadan önce borsalar ve coin hakkında yeterli bilginizin olduğundan emin olunuz.

Helium (HNT) coin nedir ve Helium (HNT) nereden alınır hususunda cevaplarımızı sizlerle paylaştık. Konuyla ilgili sorularınız ya da önerileriniz var ise bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

Helium HNT Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Blok başına kaç HNT üretilecek?

Her 60 saniyede bir blok ve her yarım saatte 1 devir tamamlanır. Bir devirde üretilecek toplam HNT miktarı 3424,66 olarak hesaplanmıştır. Bunun % 32,5’e kadar olan oranı ağdaki data transferi için verilecektir.

1 Data Credit fiyatı ne kadardır?

Sistem kullanıldıkça, kullanıcılar Data Credit harcamak zorundadır. 100.000 Data Credit, 1 dolara eşitlenmiştir ve sistemde bu şekilde kullanılacaktır. Çevrilen her HNT, sonrasında sistemden silinecektir.

Helium’u hangi büyük girişimler kullanıyor?

Lime, Salesforce, Conserv, Smart mimic ve Careband gibi büyük girişimler Helium sistemlerinin de entegrasyonu ile kullanıcılarına düşük maliyetli bağlantılar sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here