Huawei Mate40 Akıllı Telefonlarda Blockchain Teknolojisi De Kullanılacak

0
222

Çin Halk Cumhuriyetinde ve Çin Teknoloji şirketlerinde Blockchain teknolojisine yönelik çalışmalar devam ediyor. Ülke çapında yapılan blockchain gelişmelerine firmalar da ayak uyduruyor. Bu duruma son örnek olarak Huawei Mate40 modellerinde dijital yuan için cüzdan özelliği geliyor.

Huawei’nin Amiral Modelinin Yeni Serisi Cüzdan Özelliğiyle Geliyor

Mate40 serisi olarak adlandırılan Huawei’nin akıllı telefon serisi, Çin’in merkez bankası tarafından belirlenen dijital para yuan’a, özel cüzdan özelliği getiriyor. Şirket bu özelliği 30 Ekim’de bir mikroblog platformu Weibo’da duyurdu.

Huawei kullanıcıların anonnim kalmaya devam edebilecekleri, çevrimdışı işlem yapabilecekleri bir cüzdan özelliği aktif edeceklerini dile getirdi.

Kullanıcılar cihazları hiçbir internet ağına bağlı olmasa da başka bir cihaza dokunarak para transferi yapabilecek. Bu temaslı özellik Yuan’ın kullanımını yaygınlaştırabilir.

Cüzdan Özelliği Avrupa İçin Geçerli Olacak Mı?

Huawei tarafından şu an için cüzdan özelliğinin Avrupa’da geçerli olup olmayacağına dair bir bilgi gelmedi. Fakat Avrupa’da dijital yuan kullanımına bakış açısına bakılırsa şu an için Avrupalı kullanıcılar için cüzdan özelliği gelmesi beklenmiyor.

Fakat Huawei tarafından yapılan bu özellik diğer telefon modelleri tarafından yakın zamanda takip edilebilir. Telefon markalarının dijital paraları ödeme sistemi olarak modellerine entegre etmesi, kripto paralar için oldukça önemli bir gelişme olabilir.

Bu yazıyı paylaşarak Huawei’nin cüzdan özelliğiyle ilgili paylaşım yapabilirsin! Paylaşım butonlarıyla tek tıkla paylaşım yapmak çok kolay.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here