IDEX Coin Nedir? – IDEX Nereden Alınır?

0
974

Kripto para borsaları arasında kendini gösteren ve büyümesini sürdüren IDEX, bugün sizlerle paylaşacağımız sistemdir. Bu yazımız dahilinde sizlere IDEX coin nedir, IDEX nereden alınır gibi soruların cevaplarını sunacağız. Yazı içeriğinde yer alan grafikle de yıllar içerisinde IDEX coinin nasıl bir yol izlediğini görebilirsiniz.

IDEX/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için IDEX logosuna tıklayabilirsiniz.

IDEX/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda IDEX/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

IDEX Coin Nedir?

idex coin nedir

Ethereum bazlı bir merkeziyetsiz akıllı sözleşme üzerine kurgulanmış bir borsa olan IDEX, gerçek zamanlı hizmet sunmaktadır. Adını verdiği coini de sistem üzerindeki işlemler hususunda kullanmaktadır.

IDEX Coin Nereden Alınır?

IDEX coin satın almak için buradan Binance sitesine ulaşabilirsiniz. Papara üzerinden ödeme yapabileceğiniz gibi, kredi kartınız ile de ödeme yapabilirsiniz.

IDEX Coin Nasıl Çalışır?

Kullanıcıların birbirleri ile alım satım işlemleri yapmasını sağlayan akıllı sözleşmelerden oluşan IDEX, hiçbir aracı olmadan otomatik sistem sayesinde yürütülmektedir. Anlaşma yapısının diğer merkeziyetsiz borsalardan farklı olması sebebiyle halihazırda gerçekleşmiş olan ticaretlerin iptal edilmesinin önüne geçilir.

Onaylanan ticaretler sırası ile bloklara işlenir ve akıllı sözleşme seviyesindeki değişimler de bu şekilde takip edilir. Olası farklılıklar da bu aşamada gözden geçirilmiş olur ve problemler en baştan engellenir.

IDEX Coin Editör Yorumu

2019 yılı Mayıs ayında, borsalardaki işlemler dikkate alındığında kısa bir artış dönemine giren IDEX coin, Ağustos ayında düşüşe geçti. Çok uzun bir süre bu şekilde ortalama seviyelerde bir fiyatlandırmaya sahip olmuştur.

Grafik incelendiği zaman görüleceği üzere, bu yılın Haziran ayında yeniden yükseliş başlamıştır. Bunun sebeplerinden birisi de pandemi döneminde kripto varlıklara olan ilginin artış göstermesi ve sistemin sürekliliğinin çok doğru bir yolda ilerlemesinden dolayıdır.

Son 1 ay içerisinde gerçekleşen düşüş ise genel olarak piyasaların etkilenmesi üzerine olmuştur. Ancak ilerleyen zamanlarda bunun düzene gireceği ve yükselişlerin de devam edeceği düşünülmektedir.

Önemli bir not olarak belirtmeliyiz ki, buradaki bilgi hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Sadece siz değerli kullanıcılarımızı bilgilendirme amacı taşımaktadır.

IDEX coin nedir, IDEX nereden alınır konusunda yorumlarınızı, yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

IDEX Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

IDEX için coin arzı ne kadar planlanmıştır?

Toplam IDEX arzı 1 milyar IDEX olarak planlanıyor. 23 Eylül itibari ile sistem üzerinden dolaşıma giren IDEX miktarı 534.106.977’dir.

IDEX coin yatırımın ne kadarı kadar geri dönüş yapmıştır?

IDEX yatırımcıları neredeyse yatırdıkları miktar kadar bir kazanç elde etmeyi başarmıştır.

IDEX güvenli midir?

IDEX sisteminde yer alan kripto varlıklar güvendedir. Sistemde sizden başka varlıklarınızı kimse kullanamaz. Eğer bir problem olur da uzun süre hesapta aktif olunmaz ise, otomatik olarak bu varlıklar belirlediğiniz hesaplara aktarılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here