İngiltere Merkez Bankası Başkanı: Bitcoin ve Ethereum Gelecek Değil

0
426

Dünya Eknomik Forumunda konuşan Andrew Bailey, dijital inovasyonun finansal sistem için geleceğini fakat bu zamana kadar Bitcoin ve Ethereum’un geçerliliğinin kalmayacağını söyledi.

Bailey kripto sektörü ve Bitcoin gibi varlıkların sürdürülebilir olmadığını, bunun yerine çok daha akılcı çözümlerin olabileceğini dile getirdi.

“Son yıllarda ödemelerde büyük yenilikler oldu, ancak yine de doldurmamız gereken çok büyük boşluklar var … Kalıcı bir dijital para birimi için tasarım, yönetim ve düzenlemeler dediğim şeye iniş yaptık mı? Hayır, henüz orada olduğumuzu sanmıyorum. Kripto para birimlerinin başlangıçta formüle edildiğini sanmıyorum ”, Bailey

Bailey kripto paraların ödeme teknolojisinin yeni ön cephesi olarak düşünülmesinin tamamen bir yanılgı olduğunu, istikrarlı ve güvenli bir devletin olmadığı alanlarda ödeme sistemlerinin mantığını kaybedeceğini söyledi.

Bitcoin için spekülatif bir varlık olarak konuşkan Başkan, kripto yatırımcılarının tüm paralarını kaybetmek için hazır olmaları aksi takdirde hayal kırıklığı yaşamalarının mümkün olduğunu dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here