IRISnet (IRIS) Coin Nedir? – IRISnet (IRIS) Nereden Alınır?

0
969

Blcokzincir ekosisteminde önemli bir yere geleceği düşünülen coinlerden bir tanesi olan IRIS’i bu yazımızda sizler için inceliyoruz. Kripto Dede olarak sizlere en güncel bilgileri vermek için gerekli araştırmaları günlük olarak yapıyoruz. Bugün yazdığımız bu içerikte IRISnet (IRIS) coin nedir, IRISnet (IRIS) nereden alınır gibi konulardan bahsediyor olacağız.

Konu hakkında yorumlarınız var ise bizlere yorum bölümünden iletebilirsiniz.

IRIS/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için IRIS logosuna tıklayabilirsiniz.

IRIS/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda IRIS/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

IRISnet (IRIS) Coin Nedir?

irisnet iris coin nedir

IRIS Network, Cosmos ekosisteminde bulunan uygulamalar için izlediği protokoller sayesinde başarılı bir bağlantı hizmeti sunmayı amaçlar. Bütün bu çalışmaları için kullandığı token IRIS olarak adlandırılır.

IRIS üzerindeki onay verenler ve ağdaki ödüller için kullanılacak olan bu coin, aynı zamanda blok zincir üzerinden token değişimleri için de kullanılabilmektedir. Sistemde oluşturulacak olan hizmetler için bu hizmet sağlayıcılarına ödenecek ücretler için de yine bu IRIS coin kullanılır.

IRISnet (IRIS) Coin Nereden Alınır?

irisnet iris coin nereden alınır

IRIS coin satın almak için dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Binance sitesini tercih edebilirsiniz.
Binance üye olmak için bu linki takip edebilirsiniz.

IRISnet (IRIS) Coin Nasıl Çalışır?

IRISnet bir diğer adı ile IRIS Hub, dağınık uygulamaların ortaya çıkarılması ve internet dünyasına sunulması için çalışmalar yapan bir sisteme sahiptir. Cosmos-SDK sayesinde, DeFi uygulamalarını destekleyecek başarılı ürünler ortaya çıkarmayı amaçlar.

Sadece blok zinciri olarak düşünülmemesi gereken bu sistem, veri gizliliğinin ön planda olduğu sağlık uygulamaları ve elektronik ticaret alanında başarılı servisler ortaya çıkması için destekler sunar.

IRISnet (IRIS) Coin Editör Yorumu

Merketlere ilk geldiğinde klasik olarak çoğu coinde olduğu gibi IRIS coininde de ciddi bir yükselme görüldü. Ancak bir süre sonra bu değişimler durdu ve düşüş gözlendi. Uzun bir süre boyunca da coin başına 0,01 ile 0,03 dolar arasında değişen değerlerden işlem gördü.

Son zamanlarda yapılan duyurular, haberler ve DeFi uygulamalarının geleceğinin çok parlak olduğunun görülmesi ile bu coin de bağlantılı olarak artışa geçti. Bu durumun bir süre fiyatlandırmada stabilitesini koruyacağı, sonrasında ise bir başka ralli ile birlikte artışa geçeceği düşünülüyor.

Bu sayfada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce ciddi araştırmalar yaptığınızdan emin olunuz.

IRISnet (IRIS) coin nedir ve IRISnet (IRIS) nereden alınır içeriği ile ilgili sıkça sorulan sorulardan bazıları aşağıdaki gibidir.

IRISnet IRIS Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

IRIS coin arzı ne kadardır?

Sistemde yer alan aktif IRIS coin sayısı 24 Eylül tarihi itibariyle 836.461.172’dir. Toplam coin arzı ise 2.000.000.000 IRIS’dir.

IRIS Network yol haritasında gelecekte ne olacak?

Yol haritasında 2020’nin sonlarına doğru mobil desteğinin tamamlanması ve bu doğrultuda güncellemeler yapılması planlanıyor. Bunun yanında SDK ve genel ağ güncellemeleri de olacak.

IRIS sisteminde onaylayıcı (validator) nasıl olunur?

Validator olmak için sisteme kaydolmak ve ardından testnete giriş yapmak gerekir. Bir dizi uygulamanın ardından buna karar verilmektedir. Her ne kadar bütün aşamalar geçilse de en çok bağlı yatırıma sahip olan 100 düğüm noktası onaylayıcı olabilir. Diğerleri de sıralamanın değişmesini bekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here