İtalya’da Havacılık Teknisyeni, Ethereum Madenciliği İçin Havaalanı Bilgisayarları Kullandı!

0
231

İtalya Calabria bölgesinde Lamezia Therma havaalanında bilgisayarlardan sorumlu bir teknisyen, bilgisayarları yasa dışı olarak ethereum madenciliği yapmak için kullandı.

Havaalanında yer alan birçok bilgisayara yazılım yükleyerek, madencilik yapan 41 yaşındaki teknisyen, herkesi şaşkına çevirdi.

Madencilik için en önemli giderler arasında olan elektriği ve işlemciyi bedava olarak kullanan teknisyen, uzun süre boyunca havaalanında Ethereum madenciliği yaptı. Havacılıkta yer alan sistemleri tehlikeye atan teknisyen, birçok farklı suçtan yargılanacak.

Havacılıkta iletişim bozuklukları en büyük kaza nedeni olarak görülüyor. Bu nedenle teknisyenin havaalanında yaşatabileceği potansiyel elektrik kesintileri ve diğer durumlar, büyük bir ceza almasına neden olabilir.

İtalyan yetkililer bu işin tek bir kişi tarafından yapılmadığını, 41 yaşında olan teknisyenin suç ortaklarının olabileceği üzerinde duruyor. Diğer teknisyenlerin şans eseri tespit ettiği bu sistemin ne kadar süredir havaalanı bilgisayarlarında çalıştığı bilinmiyor.

Ethereum Kaç TL, Ethereum Kaç Dolar, Ethereum Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Ethereum Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Ethereum ile ilgili bu güncel haberi hemen paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here