İtalyan Banka Banca Generali, Conio’da 14 Milyon Dolarlık Hisse Satın Aldı!

0
264

Kripto para dünyasında çok konuşulan yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Son dönemlerde bankaların kripto para birimleri ve platformlarına yapılan yatırımlar her zamankinden daha çok dikkat çekmeye başladı. Tüketicilerin kripto para birimlerini internet üzerinde daha kolay harcamalarına olanak tanıyan Bitcoin cüzdanlarıyla tanınan Coino, yatırımcıların yeni hedefi oldu. Bir İtalyan bankası olan Banca Generali, son yaptığı açıklamalarla birlikte Conio’dan tam 14 milyon dolarlık hisse satın aldığını duyurdu. Banka bir özel banka, dolayısıyla bu durum hükümetin kripto paralara bakış açısıyla ilgili net bir yaklaşık yansıtmıyor olabilir. Yine de, legal olarak hizmet veren bir bankanın kripto para dünyasına yaptığı yatırım gerçekten çok konuşulacak.

Yapılan açıklamalara göre, Conio’nun hizmetleri önümüzdeki yıldan itibaren İtalyan banka Banca Generali’nin müşterilerine de sunulmaya başlanacak.

Conio Nedir?

Conio, ING’nin de yöneticisi olan Christian Miccoli tarafından oluşturuldu, elbette oldukça önemli bir partnerin yardımı ile: GoPago’nun kurucu ortağı Vincenzo di Nicola.

Kripto paraların ve bu paralara bağlı olarak hizmet sağlayan şirketlerin her zamankinden çok ilgi görmesi çok sayıda soru işaretini beraberinde getirdi. Mayıs 2019’da dünyaca ünlü bir finansal danışmanlık firmasının bir anket yaptığını biliyoruz. Bu anket, yüksek gelire sahip olan bireylerin (high net worth individuals) yaklaşık olarak üçte ikisinin kripto paraya sahip olacağını duyurdu.

Yüksek gelire sahip olanların bu kripto paraların ne kadarına sahip olacağı elbette bilinmiyor. Çünkü bu konuda oldukça güçlü bir handikap var: Kripto paraları yüksek değerlerden aldıkça kripto paraların değeri daha da artıyor. Gerçek zenginlerin bu para birimine sahip olması, bu para birimlerinin satın alınamayacak kadar yüksek seviyelere ulaşması anlamına gelebilir. Dolayısıyla 2019’da yapılan anket zenginlerin kripto para alımına sıcak baktığını söylüyor fakat 2022 itibari ile ne kadar kripto para HNWI olarak tanımlanan kişilerde olacak? İşte bu soruyu yanıtlamak güç.

Haberimizi hemen arkadaşlarınızla paylaşmak için aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarından yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here