JD.com Çin’in Dijital Para Birimini Kabul Etti!

0
361

Son dönemlerde kripto paralar ile ilgili çok sayıda atılım yapan Çin, bu kez de dijital para birimini ilk kez bir e-ticaret sitesine kabul ettirdi! JD.com, alışverişlerde Çin’in dijital para birimini kabul eden ilk e-ticaret platformu oldu. Çin’de kullanılan ve çevrimiçi olarak parekende alışveriş hizmeti veren JD.com, aslında alanında ülke çapında ikinci sırada. Dolayısıyla bu haber uzun zamandır bekleniyordu.

jd.com

Çin’in dijital para birimi Çin Merkez Bankası tarafından destekleniyor. Dolayısıyla Çin için dijital Yuan’ın global çapta kullanılmaya başlanması politik anlamda da çok şey ifade ediyor. Şirketin fintech şubesi olarak tanımlanan JD Digits’in yaptığı açıklamaya göre, dijital Yuan ile gerçekleşecek alışverişlerin sorunsuz tamamlanması için öncelikle pilot çalışmalar yapılacak. Pilot çalışmalar Aralık ayının sonunda aktive edilecek bir program ile tamamlanacak.

E-ticaret alanında son derece popüler hizmetler sunan JD.com, yaklaşık olarak 20 Yuan’a sahip olan bir kupon kampanyası tanımlıyor. Bu miktar toplam 100.000 dijital kupona bölünecek ve halka dağıtılacak. Toplamda 20 milyonluk dijital Yuan 11 Aralık’ta dağıtılmaya başlanacak ve Suzhou sakinleri bu kuponlarla alışveriş yapabilecek.

Haberimizi sosyal medya paylaşım butonlarımızı kullanarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Hemen şimdi!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here