Joe Biden Eski Sekreterin Kripto Cüzdan Önerisini Dondurdu

0
251

Başkan Joe Biden, 20 Ocakta yayınladığı bildiriyle, tüm kurum kararlarını dondurdu. Bu kararlar içinde kripto para camiasını doğrudan ilgilendiren bir dondurma kararı da yer alıyor.

Kripto para piyasası için son 2 günün tek iyi haberi olarak, eski Hazine Sekreteri Steve Mnuchin tarafından önerilen ”barındırılamamış kripto” teklifi reddedildi.

20 Ocak Akşamı Biden yönetiminden gelen sert açıklamalar ile düşmeye başlayan kripto para birimi, 21 Ocak itibariyle 30000$ sınırına kadar yaklaştı.

İptal edilen teklif 18 Aralık 2020’de Mnuchin tarafından, borsalarda işlem yapan kullanıcılara getirilen bir düzenlemeyi içeriyordu. Borsalarda 3000$’dan fazla kripto para işlem yapan kişilerin bilgilerinin saklanması ve 10000$’ı aşan işlemlerinin rapor edilmesini gerektiren düzenleme, kripto para dünyasında büyük bir tartışmaya yol açmıştı.

Finans Danışmanı Chervinsky, Biden yönetiminden kripto para anlamında daha umutlu olduğunu hiçbir şeyin kripto para düşmanı Bakan Mnuchinden daha kötü olamayacağını düşündüğünü dile getirdi. Hazine Bakanı Adayı Yellen, kripto paralar hakkında oldukça sert açıklamalar yapmış olsa da zamanla fikrinin değişebileceğini dile getiren Chervinsky, değişmediği durumda kripto para dünyasında neler olacağını tahmin etmenin çok güç olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here