Koronavirüs Aşısına Dair Kanıtlar Altın ve BTC’i Etkiliyor

0
214

Pfizer tarafından yapılan koronavirüs aşısının %90 etkili olduğuna dair kanıtlar, Altın ve Bitcoin’i doğrudan etkiledi.

Koronavirüs aşısının testlerde beklenenden daha iyi sonuç vermesi üzerine altın %8’in üstünde değer kaybetti.

Aşıyı geliştiren ilaç şirketi Pfizer, aşının klinik sonuçlarının insanlar üzerinde %90 gibi bir oranla işe yaradığını açıkladı. Sonuçlar tam olarak netleşmese de açıklanan verilerin bu bilginin doğrulanabileceğini gösteriyor.

Yale Üniversitesinde immünolog olan Akiko Iwasaki Times’a verdiği röportajta ”bu gerçekten muhteşem bir rakam” dedi. Iwasaki ”Biz başlarken oranın %55 civarında olacağını tahmin ediyordum, bu bizim için harika bir sonuç” dedi.

Aşıyla ilgili haber düştükten sonra altının fiyatı 1954 dolardan 1952 dolara kadar düştü. Son 4-5 saat içerisinde gerçekleşen bu durum Bitcoin’i de doğrudan etkiledi.

Açıklama altın fiyatlarını düşürdü.

Bitcoin içinde aşı haberleri ciddi bir geri çekilmenin oluşmasına neden oldu. Öncü dijital para birimi şu an 15000$ seviyesinde direniyor. Bu direnç kırılırsa 14800$ ve 14600$ noktalarına kadar gerilemeler olabilir.

”Bitcoin kaç TL?”, ”Bitcoin kaç Dolar?”, ”Bitcoin güncel fiyat nedir?” sorularının yanıtlarını bulabilmek için siz de buraya tıklayabilir ve fiyat sayfamıza göz atabilirsiniz.

Ayrıca güncel haberimizi hemen arkadaşlarınızla paylaşmak için paylaşım butonunu kullanmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here