Kripto Madenciliği İçin AMD Radeon RX 6800, GeForce RTX 3090’dan İki Kat Hızlı Olabilir!

0
254

Kripto madencilik yeni dönemin yükselen yıldızlarından bir tanesi! Bundan dolayı da madencilere en iyi performansı sağlayacak olan araçlarla ilgili yeni geliştirme çalışmaları da devam ediyor. Madencilerin de bu konuyu en heyecanlı şekilde takip ettiklerini söylemek yanlış olmaz.

Son dönemlerde verilen haberler doğruysa, ki doğru gibi görünüyor, AMD Radeon RX 6800 kendi alanında bir rekora imza atıyor. Şu ana kadar kripto para dünyasının bir numarası olarak gösterilen Nvidia RTX 3090 ile kıyaslandığında, bu yeni makinenin en az yüzde 50 oranında daha iyi sonuçlar çıkardığını söylemek mümkün.

AMD Radeon RX 6800 harikası tanıtıldı!

Bu yüzde elli verim hesabı nasıl yapıldı? Söyleyelim: madencilik süreci içerisindeki maliyetlerin ve hızlı madencilik yapma konusundaki performansın hesaba katılması söz konusu. Yapılan araştırma ve açıklamalara göre yeni nesil RTX 3090, bir günde yaklaşık olarak 3,37 $ / £ 2,63 / AU $ 4,72 kripto para birimi üretebiliyor. Bu da gerçekten çok yüksek bir oran anlamına gelse de, yeni teknolojilerle geçilmeyecek bir eşik değil. Bu tür bir hesapla söz konusu makine bir ayda 103 $ / £ 80 / AU 144 $ üretme kapasitesine sahip olacaktır.

Öte yandan, çağın gerisinde kalmaya başladığı iddia edilen AMD Radeon RX 6800, bir gün içerisinde yaklaşık 5.00 $ / 3.90 £ / AU $ 7.00 değerinde kripto para üretimi yapabiliyor. Küçük bir hesaplama yaparak söz konusu makinenin aylık olarak üreteceği kripto paranın tam 152 $ / 118 £ / AU $ 213 değerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto para madencilik dünyasında konu ile ilgili dedikodu ve tartışmalar sürüyor. Kimin kazanacağını ise önümüzdeki dönemler belirleyecek.

Haberimizi hemen arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz aşağıdaki paylaşım butonlarından yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here