Kripto Para Borsalarında Tutulan Ethereum Oranı İki Yıl Öncesine Kadar Geriledi!

0
263

Ethereum’un son dönemlerdeki tutulma oranları son derece düşük seyrediyor. Kripto para birimi hakkında yayınlanan en son istatistiklere göre, son dönemlerin en düşük oranları kaydedildi. 23 Kasım 2018’den beri kripto para borsalarında Ethereum tutulma oranı hiç bu kadar düşük bir seviyeye ulaşmamıştı. Ethereum’un dolaşımdaki toplam arzının yalnızca yüzde 13,35’ine eşit olan bu oran, yatırımcılar için son derece iyi bir haber. Geçtiğimiz günlerde Santiment’in paylaştığı tweet’ler de bu analizi destekliyor. Santiment, paylaştığı tweet’te aşağıdakileri söyledi:

Ethereum’un kripto para borsalarında tutulan oranı yüde 13.35 olarak belirlendi. Bu da 23 Kasım 2018’den beri görülen en düşük oran. Özellikle uzun vadeli bir gelecek planı yapan Ethereum sahipleri için ve Ethereum yatırımcıları için bu son derece iyi bir haber. Çünkü bu, piyasadaki büyük balina satışlarının belirli bir sınırda kalacağı anlamına geliyor.”

Kısacası, piyasadaki balinaların kısa vadede Ethereum’u ellerinden çıkarmayacak gibi göründüğünü söylemek mümkün. Santiment’e göre balina satışlarının gerçekleşmesi için değerlerin yüzde 15’e ulaşması gerekiyor. Bu da kısa vadede olmayacağı için belirli bir süre balina satışları hız kaybedecek.

Kripto Para Borsalarında Tutulan Ethereum Oranı İki Yıl Öncesine Kadar Geriledi!

Peki, burum neden böyle? Kripto para dünyasının popüler analistlerinin fikirlerine göre, DeFi protokolleri için gerçekleşen hazırlığın ve ETH 2.0’nin bu azalmaya sebep olabileceği söyleniyor. Çünkü Ethereum yatırımcıları ETH 2.0’nin piyasaya çıkmasını bekliyor ve bu yeni algoritma için beslenen umut, yatırımcıların Ether’lerini saklı tutmalarına sebep oluyor. Bu durum önümüzdeki günlerde Ether’in fiyatının daha da artmasına sebep olabilir.

”Ethereum kaç Dolar?”, ”Ethereum kaç TL?”, ”Ethereum güncel değerler” ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Haberimizi arkadaşlarınızla paylaşmak için sosyal ağ paylaşım butonlarından yararlanabilirsiniz. .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here