Kripto Piyasaları Zor Haftanın Ardından Yeşile Döndü! Hacim Yeterli Mi?

0
212

Kripto paralar için Kasım’ın son iki haftası oldukça kafa karıştırıcı ve zor geçti. 20 Kasım itibariyle yükselmeye başlayan kripto para piyasası 25 Kasım’da ciddi bir düşüş yaşadı. Tarihin en büyük noktasına çok yaklaşan Bitcoin 19400$’den tekrar 161000$’a kadar düştü.

Kripto para birimi kısa süre içerisinde tekrar toparlanıp 18000$’a toparlansa da piyasa da tedirginlik ve hacim sorunları devam ediyor.

Genel olarak kripto para biriminde hacim 2017/18 dönemine göre çok fazla fakat 2020’nin başından beri artan hacim, Kasım ayının son haftasında etkisini biraz kaybetti.

Kripto para birimleri geçtiğimiz hafta %+-20 şeklinde hareketlilik yaşadı. En çarpıcı dijital para birimi ise %163 büyüyen XRP oldu.

Bitcoin’in piyasa değeri geçtiğimiz hafta 353 Milyar’a ulaşarak JPMorgan’ı geçti. JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un BTC’e karşı oldukça sert bir tutumu vardı ve geçtiğimiz yıl içerisinde kripto paralar içinden birden fazla kez ”dolandırıcılık” imasında bulunmuştu.

Bitcoin için geçen zorlu bir haftadan sonra sırada ne olduğu herkes tarafından konuşuluyor. Piyasada düşen hacim yatırımcıları tedirgin ederken, ara ara yükselen kripto para birimleri küçük çaplı FOMO’yu beraberinde getiriyor.

Bitcoin ve kripto para piyasası için sırada ne var?

Bitcoin’in Kasım ayı boyunca süren Dominance oranları geçtiğimiz hafta ciddi oranda arttı. 620 Dolara kadar çıkan Ethereum 487 Dolar’a kadar geri düştü ve şu an 537$ civarında işlem görüyor. Piyasalar oldukça oynak ve şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Analistlere göre BTC’nin artan dominance oranları altcoinler için büyük bir şans fakat piyasanın sakinleşmesi gerekiyor. Yatırımcıların istikrarlı yükselişler görmeye ihtiyaçları var.

Bitfinex’te 19.891$’a kadar çıkan BTC ve diğer altcoinler için çok kritik bir hafta 2 gün sonra başlayacak. Gelecek sonuçlar BTC ve altcoinler için tarihi bir önem taşıyor. 2020 Sonu hedeflerine ulaşan, 2020’de dirilen bir kripto para piyasası, asıl ralli koşusunu analistlere göre 2021’de yaşayabilir. Fakat tam tersi bir durumun devam etmesi ve BTC’nin bir kez daha yatırımcılarını üzmesi, 2021’de hükümetlerin baskısıyla beraber eriyen bir BTC ve altcoin piyasası görmemize neden olabilir.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here