Kurumsal Yatırımcılar Bir Haftada 429 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı!

0
233

Bitcoin ve diğer kripto para birimine yatırım yapan kurumsal yatırımcıların sayısı artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftanın raporuna göre bir hafta içinde 500 milyon Dolar’a yakın kurumsal yatırım yapıldı.

Coinshares tarafından paylaşılan verilere göre kurumsal yatırımcıların kripto para birimi varlıkları sadece 1 haftada 429 milyon arttı. Kurumsal yatırım altındaki bilinen Bitcoin miktari 15 Milyar Dolar olarak hesaplanıyor.

Üst Üste Rekor Haftalar Geliyor!

Reuters dijital varlık yöneticisi Coinshares tarafından paylaşılan verilere göre son birkaç ay içinde kripto para birimlerine giriş yapan kurumsal yatırımcı sayısı rekor kırdı.

Mikro ölçekte 7 Aralık itibariyle sonlanan haftada 429 Milyon dolarlık haftalık rekor kırıldı. Geçtiğimiz ay ise rekor 469 Milyonla en yüksek oran yakalanmıştı.

2020 Yılı itibariyle yaptığı yatırımlarla dünyanın en büyük kripto para birimi yatırımcısı olan Grayscale rekordan en büyük payı 336 Milyon Dolar ile aldı. En son yapılan ek ile Grayscale’in yönetim altındaki toplam varlıkları 12 milyar $ ‘ın kuzeyinde büyüdü. Şirket sadece 2020 yılında 4,3 milyar dolarlık kripto para girişi yaptı.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here