Latin Amerika’da Bitcoin ATM’leri Patlama Yaşıyor!

0
247

Kolombiya’da Bitcoin ATM’lerinin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. CoinATMRadar üzerinden alınan verilere göre sadece Başkent Bogota’da 34’den fazla Bitcoin ATM’si bulunuyor. Kolombiya’nın diğer büyük şehri Medellin’de 11 Bucaramanga ve Cali’de ise 4 ATM var. Şimdiden en az 1 ATM’e sahip şehirler ise şunlar ; Barranquilla, Cartagena, Cúcuta, La Hormiga ve Pereira.

Kolombiya gibi ülkelerde ATM sayılarının artması Bitcoin ve diğer kripto paralar için sanıldığından daha büyük bir haber olabilir. Siyasi ve Ekonomik karışıklıkların çok olduğu ülkelerde, kripto para fikirleri sık sık tartışılıyordu. Son zamanlarda Venezuala ve Arjantin’de kripto para kullanım oranı bir hayli artmıştı.
Kolombiya hükümeti, artan kripto para kullanıma dair bir dizi yeni uygulamalar getirmiş olsa da gelen önlemler arasında kısıtlayıcı bir düzenleme yok.

Kolombiya Bilgi Teknolojisi ve İletişim Bakanı tarafından, kamu sektöründe kripto ödemelerle ilgili bir taslak hazırlandığını biliniyor.

Brezilya, Kolombiya, Arjantin, Meksika, Şili gibi ülkelerde artan kripto para kullanımı, blockchain teknolojisinin ve dijital paraların daha kabul edilebilir olmasına doğrudan fayda sağlıyor. Gelecek yıllarda bir ülkenin dijital parayı, ana parası olarak kullanmaya başladığı bile görülebilir.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşarak arkadaşlarınızın da haberdar olmasını istiyorsanız, aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here