Litecoin (LTC) Coin Nedir? – Litecoin (LTC) Nereden Alınır?

0
390

Kripto para ekosisteminde Bitcoin ile birlikte ismi en çok duyulan coinlerden birisi olan Litecoin ile ilgili merak edilen her detayı bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Konu başlıkları arasında Litecoin (LTC) coin nedir ve nereden alınır gibi önemli detaylar yer alacaktır. İçerik ile ilgili aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz detaylar olur ise lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bize bildiriniz.

LTC/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için aşağıdaki LTC logosuna tıklayabilirsiniz.

LTC/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda LTC/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Litecoin (LTC) Coin Nedir?

litecoin nedir

Litecoin, Bitcoin’in altın olarak nitelendirildiği kripto para dünyasında gümüş olarak adlandırılan bir kripto para birimidir. Blok zinciri üzerinden eşler arası para aktarımı prensibine göre çalışan Litecoin, mümkün olan en düşük maliyetler ile bu aktarımların sağlanmasını amaçlıyor.

Merkezi otoritelere bağlı olmadan bir para akışı sağlayan Litecoin sisteminde kullanılan para birimi LTC olarak isimlendirilmiştir. Açık kaynak yapısı sayesinde de herkesin dahil olabildiği bir sistemdir.

Litecoin resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Litecoin (LTC) Coin Nereden Alınır?

litecoin nereden alınır

Litecoin satın almak için Binance’ye buradan üye olabilirsiniz.

Litecoin (LTC) Coin Nasıl Çalışır?

Litecoin açık kaynak yapısı sayesinde istenildiği zaman temel kodları incelenebilir bir durumdadır. Sistem kendi ağı üzerinden işleme olanak verdiği için de hızlı bir kullanım sağlar. Ayrıca sistem diğer kripto paralara göre bir günde daha fazla blok işleme özelliğine sahiptir ve bu sayede işlemlerin hızı da artmaktadır.

LTC sisteminde yeni coinlerin üretimi madencilik işlemleri sonucunda gerçekleşmektedir. Her oluşturulan blok ardından belirli miktarlarda coin ödül olarak son blok üzerinde katkısı olan kişilere dağıtılır.

Litecoin (LTC) Coin Editör Yorumu

LTC coin için fiyat grafiği incelendiğinde görüleceği üzere 2013 yılının sonuna kadar 2 dolar seviyelerinde olan Litecoin bir anda 10 dolar civarına çıkmıştır. Sonrasında tekrardan düşüşe geçen coin 2017 yılının Nisan ayına kadar bu şekilde birkaç dolar seviyelerinde kalmıştır.

LTC’nin 2017’deki yükselişi birkaç ay içerisinde olmuştur. Burada 60 dolar seviyesini gören coin 2017 yılının sonunda aniden yükselerek 300 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlamıştır. Bu durum tabii ki uzun sürmemiştir ve kademeli olarak düşüş gerçekleşmiştir. 2018 yılı sonlarında tekrar 30 doları gören LTC bir süre sonra tekrar yükselişe geçmiş ve 100 doların üzerine çıkmıştır.

Ekim 2020 itibariyle 50 dolar seviyelerinden işlem gören LTC’nin yıllar içerisinde daha da iyi bir konuma geleceği düşünülüyor. Bunun en büyük göstergelerinden birisi de 2019 yılı başlarından itibaren ciddi artışlar gösteren işlem hacmi grafiğidir.

Sayfada yer alan bütün içerikler tamamen bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Litecoin (LTC) Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Konu dahilinde Litecoin (LTC) coin nereden alınır ve Litecoin (LTC) coin nedir gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaştık. Yine de LTC hakkında merak edilen bazı sıkça sorulan soruları aşağıda ayrıca paylaşma gereği duyduk. Başka sorularınız var ise yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

LTC toplam arzı ne kadardır?

Toplam LTC arzı 84 milyon LTC olarak belirlenmiştir.

LTC için blok başına güncel madencilik ödülü nedir?

Ekim 2020 itibari ile madencilere ödül olarak 12,5 LTC verilmektedir.

Litecoin sonraki yarılanması ne zamandır?

LTC için bir sonraki yarılanma 2023 yılının Ağustos ayında gerçekleşecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here