Litecoin(LTC) Yüzde 223 Ralli ile 2020’nin Son Ayına Yaklaşıyor

0
267

En eski kripto para birimlerinden biri olarak bilinen Litecoin(LTC) son 24 saatte %12’den daha fazla değerini arttırdı.

Altcoinler arasında son 24 saatte en çok değer kazanan para birimi Litecoin, oldukça değerli bir yükseliş grafiği çizdi. Grafiğin tepe noktası ise 80.93$’a kadar çıktı.

Piyasa değeri 5.3 Milyar Dolar’ı aşan kripto para birimi, Bitcoin Cash’i geçerken Chainlink ile yarışa girdi.

13 Mart Kara Perşembe olarak adlandırılan günden sonra %48’den fazla düşen Litecoin, o günden sonra tam %223 daha değerli hale geldi. 25 Dolar seviyelerine kadar inen kripto para birimi, kendine güvenen yatırımcılar için önemli bir yükseliş gösterdi.

Tarihi Bitcoin ile epey ortak geçen Litecoin, son zamanlarda artan Bitcoin’e diğer altcoinler gibi ayak uydurmakta oldukça zorluk çekmişti. Ekim ayında sessiz kalan para birimi 45$ civarında gezinmişti. Geçtiğimiz haftadan itibaren ise kripto para birimi %40 daha değerli hale geldi.

2019 Litecoin için yükselişin olduğu fakat ciddi bir çakılmanın da olduğu kötü bir sene olarak kapanmıştı. Şimdi ise 2020’de kendi rekoruna tekrar yaklaşan Litecoin, altcoinlerin yükseliş trendini başlatabilir.

Geçtiğimiz dönemlerde Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, karşılaştığı suçlamalar nedeniyle LTC tokenlerini oldukça tartışmalı bir hale getirmişti. Hala projenin başında olan ve 9. yılını kutlayan Lee, piyasa tarafından şu an için oldukça güvenilir bir isim olarak görülüyor. Bu sefer Litecoin için tarih farklı işleyebilir.

Litecoin Kaç TL, Litecoin Kaç Dolar, Litecoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Litecoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Litecoin Fiyat Noktalarıyla ile ilgili bu güncel haberi hemen paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here