Decentraland (MANA) Coin Nedir? – Decentraland (MANA) Nereden Alınır?

0
519

Blok zinciri ve merkeziyetsiz uygulamalar konusunda birçok farklı proje kendini göstermeye devam ediyor. Bütün bunların yanında uzun bir süredir aktif olarak piyasada olan ve gelişmeye devam eden bir sistem var, Decentraland. Bu içerikte sizlerin Decentraland (MANA) coin nedir, Decentraland (MANA) nereden alınır gibi sorularını yanıtlıyor olacağız.

MANA/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için MANA logosuna tıklayabilirsiniz.

MANA/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda MANA/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Decentraland (MANA) Coin Nedir?

decentraland mana coin nedir

Decentraland, tamamen merkeziyetsiz bir şekilde çalışan bir sanal dünya simülasyonudur. Bu ortamda kendi karakterlerini oluşturan kullanıcılar, bu yapay dünya üzerinde oyunlar oynamakta, yeni şeyler keşfetmekte ve online dünyanın sınırsız imkanlarını kendileri için kullanmaktadır.

Sistem gerçek oyuncular tarafından, gerçek zamanlı olarak kullanılır. Sanal dünya üzerinde ellerinde bulunan eşyalarını, arazilerini ve benzeri birçok online varlıklarını sistem üzerinden MANA karşılığında satma imkanları bulunur. Bunun yanı sıra ortaya yeni tasarımlar çıkarmak da bu uygulama ile mümkündür.

Decentraland (MANA) Coin Nereden Alınır?

mana coin nereden alınır

Mana coin satın almak için kaydolacağınız Binance adresine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Decentraland (MANA) Coin Nasıl Çalışır?

Decentraland platformu sadece sanal varlıkların alım ve satımı üzerine yoğunlaşmaz. Sistem dahilinde yer alan inşa etme uygulamaları ile birlikte SDKlar da kullanılarak yeni sanat eserlerinin ortaya çıkarılması sağlanır. Oyun içerisinde yeni denemeler yapılması ve ödüllü yarışmalar düzenlenmesi bu aşamada mümkündür.

Özel olarak oluşturulmuş sanal yapılarda gezerken unutulmaması gereken detay bütün bunların kullanıcıların ortak kararı ile ortaya çıktığıdır. Yapısı gereği DAO sistemi ile donatılan Decentraland, akıllı sözleşmeler ile oy verme yetkisi bulunan kullanıcıların ortak oyları ile geleceği çizilen bir sistemdir.

Decentraland (MANA) Coin Editör Yorumu

Mana coin ilk olarak borsalarda işlem görmeye başladığında 0,03 dolar seviyesindeydi. Sonrasında 0,01 dolara kadar düştü. Ardından zamanla artışlar gözlendi ve fiyat da giderek artmaya başladı. 0,2 dolar gibi neredeyse 20 katı seviyelerine çıkmayı da başardı. Ancak zamanla tekrardan stabil bir hale geçti.

Stabil halinde 0,05 dolar seviyelerinden işlem gören coin 2020 yılı başlarında tekrardan 0,03 dolar seviyesine inmişti. Burada yapılan açıklamalar ile coine olan talebin de arttığı sayfanın üstündeki grafikten görülebilir. Hatta Eylül ayı itibariyle 0,08 dolar gibi ciddi bir seviyeden işlem görmeye devam etmiştir. Bu durumun ilerleyen zamanlarda diğer gelişmelerle birlikte artması bekleniyor.

Sayfada yer alan içerikler bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen işlem yapmadan önce araştırmalarınızı doğru yaptığınızdan emin olunuz.

Decentraland (MANA) coin nedir ve Decentraland (MANA) nereden alınır konusu için aklınıza takılan her şeyi bize yorum bölümünden sorabilirsiniz.

MANA Coin Sıkça Sorulan Sorular

Decentraland ICO ne zaman yapıldı?

ICO 18 Ağustos 2017 tarihinde tamamlanmış olup toplanan yatırım miktarı 24 milyon dolardır. Hedeflenen miktarın da üstüne çıkmayı başarmıştır.

Mana coin arzı ne kadar olacak?

Toplam arz miktarı 2.195.332.899 MANA olacaktır.

Mana coinin token türü nedir?

Token tipi ERC20’dir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here