Miami Belediye Başkanına Göre Bitcoin Stabil Bir Yatırım Nesnesi

0
236

2020’nin sonlarına gelirken bu senenin ekonomik ve sosyal değerlendirmelerinin özellikle COVID-19’a odaklandığını görüyoruz. Bunun bu şekilde olmasının pek çok sebebi var. Öncelikle elbette COVID-19’un ekonomik olarak getirdiği durumlara bakmak gerekiyor. COVID-19 dolayısıyla geleneksel piyasalara dair azalan güven insanların yatırım nesnesi olarak alternatifleri araştırmayı seçmesine sebep oldu. Bu çerçevede, kripto paralara yapılan yatırımların oranları arttı ve kripto paralar hızlı bir şekilde değer kazandı. Miami Belediye Başkanı da yaptığı son açıklamasına göre bunu görmüş gibi görünüyor. Açıklama şöyle söylüyor:

”Bu tür bir stabil olmayan yılda bile Bitcoin son derece stabil bir yatırım aracı”

Gerçekten de öyle. Çünkü kısa vadeli fiyat dalgalanmaları yaşıyor olsa da, Miami Belediye Başkanının da dediği gibi Bitcoin’in diğerlerine göre çok daha stabil bir yatırım aracı olarak ilerlediğini söylemek mümkün. Bunun için Bitcoin’in sene başındaki değeri ile senenin sonundaki değerini kıyaslamak yeterli. Görülen o ki; uzun vadeli Bitcoin yatırımcısı her koşulda karda olmaya devam ediyor.

Söz Konusu Açıklama Tam Olarak Nerede Yapıldı?

Belediye başkanı Francis Suarez, bu açıklamayı sanıldığı gibi bir basın toplantısında değil de Twitter üzerinden gerçekleştirdi. Perşembe günü atılan tweet’te Suarez’in söylediği şey tam olarak aşağıdaki gibiydi: ”İnanılmaz derecede istikrarsız bir yıl geçirdik ve bu süre boyunca Bitcoin gerçek bir istikrarlı yatırım olarak görülüyordu.” Belli ki Bitcoin, kripto para dünyası içerisinde özellikle büyük yatırımcılar tarafından amiral gemisi olarak görülmeye devam edilecek.

bitcoin stabil yatırım

Söz konusu tweet’e Winklevoss ve Pompliano’nun verdiği yanıtlar da dikkat çekiciydi. Esprili bir havaya sahip olan bu yanıtlardan birinde, Pompliano, Maimi’nin gelecekte gerçek bir Bitcoin şehri haline geleceğini söylüyor ve satır aralarında başkanın bu tavrından gurur duyduğunu belirtiyordu. Öte yandan, Tyler ise tweet’inde belediye başkanına ”Signed Copy of Bitcoin Billionaires” kitabını getireceğini söyledi. Tüm bunlar Amerika Birleşik Devletlerinde kripto paralar ile ilgili getirilecek düzenlemelerin Biden’in seçilmesi ile birlikte ne yönde ilerleyeceğine duyulan merakı tetiklemektedir.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here