Microstrategy’nin CEO’su Kişisel Hesabında 240.000.000 Dolar’lık Bitcoin’e Sahip!

0
236

Microstrategy’nin CEO’su Michael Saylor, sahip olduğu şirketin 425 milyon dolarlık Bitcoin satın alması ile gündeme gelmişti. Bu finansal işlemden sonra ise yaptığı açıklama, Bitcoin takipçilerinin dudaklarını uçuklattı: Michael Saylor, kişisel Bitcoin hesabında tam 240.000.000 Dolarlık Bitcoin sahibi!

Bilindiği üzere, Microstrategy milyon dolarlık bir şirket. Dolayısıyla şirketin kendi hesabından 425 milyon dolarlık Bitcoin satın alması oldukça heyecan verici olsa da, pek şaşırtıcı değil. Şirket, Bitcoin’i kendi hazine rezerv varlığı yapmaya kararlı gibi görünüyor. Bu da Saylor’un hiç olmadığı kadar dürüst açıklamalar yapmasına sebep oldu. Saylor’un geçtiğimiz Çarşamba attığı tweet, aslında bakarsanız, süreçle ilgili gerçekten çok şey söylüyor:

‘’Pek çok insan kişisel olarak ne kadar Bitcoin’e sahip olduğumu soruyorlar. Sahip olduğum BTC tam olarak 17,732 BTC. Bunu da yaklaşık olarak 9,882 Dolar karşılığında satın almıştım. Sahip olduğum bu varlık hakkında Microstrategy’i şirket adına kripto para alımı yapılmadan önce bilgilendirmiştim.’’

Microstrategy'nin CEO'su Bitcoin servetini açıkladı

Microstrategy şu ana kadar toplamda 38,250 Bitcoin satın aldı. Bu satın alma işlemini ise her bir BTC için yaklaşık olarak 11,111 Dolar’dan yaptı.  Toplamda yapılmış olan satın alım ise 425 milyon dolara denk geliyor.

Bitcoin’in güncel değerinin 13,447.85 Dolar olduğu düşünüldüğünde, şirketin sahip olduğu varlığın yaklaşık olarak 514 milyondan fazla olduğunu söylemek mümkün. Bu da gerçekten son derece yüksek bir meblağ. Saylor’un kendi hesabında sahip olduğu Bitcoin ise yaklaşık olarak 238.46 milyon Dolar’a denk geliyor. Ayrıca, Microstrategy şirketinin hisse fiyatı, sermaye stratejisi açıklanmadan önce 117.81 Dolar iken, açıklandıktan sonra tam yüzde 38 oranında artış gösterdi ve 162.15 Dolar’a ulaştı.

Aslında bakarsanız Saylor’un bu kadar yüksek oranda bir servet sahibi olması son derece şaşırtıcı, çünkü kendisi baştan beri bir Bitcoin fanı sayılmazdı. Hatta 18 Aralık 2013 tarihinde attığı bir tweet’te şöyle söylemişti:

‘’Bitcoin’in piyasadaki günleri sayılı. Onun da geleceği çevrimiçi kumar platformlarına benzeyecek gibi görünüyor.’’

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşarak, Bitcoin dair verileri arkadaşlarına iletebilirsin. Paylaşım butonlarıyla kolayca paylaşım yapabilirsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here