Morgan Stanley Bitcoin için 20000$ Dolar İçin Çöküş Tahmin Ediyor!

0
212

ABD Dolarının üzerinde bulunan kasvet, Morgan Stanley’in yeni tahminiyle daha bilinmez hale gelmeye devam ediyor.

Doların son haftada diğer para birimlerine karşı değer kaybetmesi ve ABD Doları Endeksi(DXY)’nin perşembe günü itibariyle Nisan 2018’den bu yana en düşük seviyelere ulaşması, Morgan Stanley’in düşüş tahminini etkiledi.

Morgan Stanley’in baş yatırım sorumlusu ve baş ABD hisse senedi stratejisti Mark Wilson, Bloomberg’e ABD dolarının önümüzdeki on iki ay içinde yüzde 10 daha değer kaybettiğini gördüğünü söyledi. Analist, koronavirüs salgını ortasında Federal Rezerv ve ABD hükümetinin para politikalarının Dolar için oldukça zorlayıcı olacağını dile getirdi.

“Daha zayıf bir dolar dünya için faydalıdır” diye ekledi. “Daha güçlü olanı, küresel büyüme üzerindeki bir daralmadır […] Sonuçta reflasyon için olumlu bir hikaye.”

Bitcoin İçin Farklı Bir Hikaye Zamanı

Tüm zamanların en yüksek seviyesini birden fazla kez yakalayan ve 19000$ üstünde hareket eden Bitcoin için, Morgan Stanley oldukça iyimser haberler verdi. Yılın başından beri %179 daha değerli hale gelen kripto para birimi, doların tersine çok verimli bir performans izledi.

Yatırımcılar için COVID-19 salgınında güvenilir bir liman olarak istikrarlı performans izlemeyi başaran Bitcoin, çöken reel borsalara rağmen hayatta kalmayı ve yatırımcılarını mutlu etmeyi başardı.

Bununla birlikte, Merkez Bankası ve ABD hükümetinin nakit hareketleri BTC’i daha değerli kıldı. Sınırsız tahvil satın alma yoluyla ve mali açıklarını artırmaya karar vererek yaklaşık 3 trilyon dolarlık likidite enjekte etmeyi taahhüt eden ABD hükümeti sonucunda, dolar düştü ve Bitcoin – güvenli limansayesinde – yükseldi.

Morgan Stanley BTC için aceleye gerek kalmadığını önümüzde olan 3 aylık süreçlerde kademeli olarak 20000$ üzerinde hareket edeceğini dile getirdi.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here