NEM (XEM) Coin Nedir? – NEM (XEM) Nereden Alınır?

0
533

NEM (XEM) coin nedir, NEM (XEM) nereden alınır konusunda merakı olan ziyaretçilerimiz için bir içerik hazırlamak istedik. Bu içerik dahilinde, ilgili coinin teknik detaylarına çok uzatmadan giriş yapacağız. İlerleyen bölümlerde ise yatırım yapmak isteyenler için XEM coinin son durumlarından bahsedeceğiz.

XEM/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için XEM logosuna tıklayabilirsiniz.

XEM/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda XEM/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

NEM (XEM) Coin Nedir?

xem nem coin nedir

İlk olarak Nxt coin için bir fork yapılarak yeni bir coin oluşturulması düşüncesi ile dile getirilen NEM coin, adını da aldığı “Yeni Ekonomi Hareketi” kavramını benimseyerek yoluna devam eden bir kripto para birimidir.

2016 yılında önemi gittikçe artan XEM coin, özellikle Japonya’da birçok kuruluşun radarına girmeyi başarmıştır. Bu durum da değerinin zamanla artmasını sağlamıştır.

NEM (XEM) Coin Nasıl Çalışır?

NEM sisteminde madencilik yerine hasat uygulaması kullanılır. Harvesting olarak yabancı kaynaklarda da karşılaşabileceğiniz bu yöntem ile blok üretebilmek için cüzdanınızda en az 10.000 adet XEM bulunması gerekir. Oluşturulan blok dahilindeki işlemlerden komisyonları da bu hesap sahibi alır.

PoS ve PoW gibi sistemlerin yanında PoI sisteminin öne çıkmasını sağlamıştır. Yeni açılan her hesabın bir “Önem” puanı belirlenir. Bu puan yapılan işlem sayısına, hacmine ve cüzdanda bulunan XEM miktarına göre doğru orantılı olarak değişmektedir.

NEM blokzincirinde yapılan işlem sayıları arttıkça zincir üzerinde yapılan işlemler daha hızlanacak ve işlem süreleri ciddi anlamda düşecek.

NEM (XEM) Coin Editör Yorumu

Yıllar içerisindeki tablolar incelendiğinde uzun vadede 20 katı gibi bir kazanç elde ettiren XEM coinin kimi zamanlar çok yüksek seviyelere çıktığı da görülebilmektedir.

XEM/BTC 4 Saatlik Grafiği

XEM coin yapısı sebebiyle ve güncel olarak ciddi bir kullanıma sahip olması sebebiyle borsalarda da değerini korumaktadır. Piyasalarda 35 milyon dolar gibi yüksek bir hacme sahiptir.

xem coin grafiği 2

Son 1 yıl içerisinde oldukça sabit bir seviyede ilerleyen XEM coin, son zamanlarda ciddi bir atak yapıyor. 2020 yılının şubat ayında küçük bir sıçrama yapan XEM, ağustos ayının başlarından beridir ciddi bir yükselişe geçmiştir. Her ne kadar grafikte sonlarda bir düşüş görülse de bunun bir düzeltme de düzene girme hareketi olduğu haberler takip edildiğinde daha iyi anlaşılabilir.

Not olarak belirtmek istediğimiz önemli nokta ise, burada paylaştığımız bilgiler “Yatırım Tavsiyesi” DEĞİLDİR. Lütfen burada yer alan bilgileri yatırım tavsiyesi olarak baz almayınız.

NEM (XEM) Coin Nereden Alınır?

xem nem coin nereden alınır

NEM (XEM) coini Binance üzerinden hızlıca satın almanız mümkündür. Bunun için buradaki adrese tıklayarak Binance.Com’a girebilir ve TL ile XEM alımı gerçekleştirebilirsiniz.

NEM (XEM) coin nedir, NEM (XEM) nereden alınır konusunda kafanıza takılan bütün soruları cevaplamak için buradayız. Bizimle iletişime geçmek için yapmanız gereken tek şey aşağıdaki yorum kısmından bize yazmak. Biz size en kısa sürede yanıtlar ile dönüş yapacağız.

XEM NEM Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

XEM coin arzı maksimum ne kadar olacaktır?

Toplam XEM arzı 8.999.999.999 XEM olarak belirlenmiş olup, günümüzde hepsi blok zincir üzerinde dolaşıma dahil edilmiştir.

XYM nedir ne zaman çıkıyor?

2020 yılının sonunda NEM platformu, herkese açık olan Symbol blockchain sistemini yayına alacak. XYM’de bu ağda yer alacak olan token ismidir. Şimdilik, 1 XEM 1 XYM olacak gibi bir bilgilendirme yapılmıştır.

NEM’în yeni sistemi Symbol kimindir?

Symbol açık kaynaklı ve ücretsiz bir blok zincir sistemi olup herkesin kullanımına açıktır. Ancak bütün Symbol varlıkları NEM Grup bünyesinde toplanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here