Noel Yaklaşırken Bitcoin Tüm Zamanların Zirvesine Çıkıyor

0
244

Bitcoin etkileyici yıl sonu rallisine devam ederek tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi. Gün içinde Bitcoin’in borsalarda 25.739$’a kadar işlem gördü.

Bitcoin’in yeni zirve noktası, lider kripto para biriminin 2020’nin başından itibaren %257 büyüdüğünü gösteriyor. Bitcoin tüm zamanların zirvesine gelirken ilk önce 25000$ noktasında takılı kalsa da bu direnci kısa sürede geçti. Şimdi ise Bitcoin için ilk kısa hedef 26000$ olarak gözüküyor.

Bitcoin 17 Aralıkta tek seferde %20 değer kazanarak, 20000$ aşmıştı. Bitcoin için son 3 yılın zirvesine gelmek oldukça sancılı olsa da süreç şu an için oldukça başarılı bir şekilde tamamlandı.

20 Aralık’a kadar Bitcoin 24000$ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine gelmişti. O gün Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Bitcoin’i destekleyen bir tweet atmıştı.

Michael Saylor Twitter’da Elon Musk’u İkna Etmeye Çalışıyor

2020’de Bitcoin’in artışının en temel sebeplerinden biri, kurumsal yatırımcılar olarak gözüküyor. Bunlardan biri ise Bitcoin’e 1.1 milyar dolar yatırım yapan Microstategy olarak biliniyor. Şirket Eylül 2020’den itibaren düzenli olarak kripto para satın aldığını yatırımcılara duyurmuştu.

Microstategy CEO’su Micheal Saylar, attığı tweette finansal bir hesaplama yaparak Elon Musk’u daha fazla yatırım için ikna etmeye çalışmıştı.

Bitcoin’in Piyasa Değeri Visa’yı Geçti

Bitcoin aktif değeriyle en değerli varlıklardan biri olarak kabul edilen VİSA’yı geçti. Visa’nın piyasa değeri 459 Milyarken, Bitcoin’in aktif piyasa değeri son ATH noktasıyla beraber 471 Dolar’a kadar çıktı.

Bitcoin’in 2020’de Paypal gibi ödeme kuruluşları tarafından desteklenmeye başlanması, 2021 için bambaşka bir kripto para pazarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Özellikle Visa’nın cesur bir adım atarak Bitcoin’i ödeme sistemlerine entegre etmesi, büyük bir devrim anlamına gelebilir.

“Bitcoin artık eskiden olduğu gibi bir serap değil – gerçekten çölde bir vaha haline geliyor.””Bitcoin artık eskiden olduğu gibi bir serap değil – gerçekten çölde bir vaha haline geliyor.”

Gunnar Jaerv

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here