OCC Başkanı: Kimse Bitcoin’i Yasaklamıyor! – Kripto Paralar İçin İyi Haber Geliyor

0
228

Son zamanlarda ortaya çıkan regülasyon haberleri yerli ve yabancı Blockchain destekçileri ve yatırımcıları tarafından endişeyle karşılanmıştı. Para Birimi Mali Denetçisi, BTC’nin yasaklanacağına dair varsayımların gerçekçi olmadığını dile getirdi. Brian Brooks, Trump yönetimi sonrası kripto paralar için iyi haberler geleceğini söyledi.

  • Geçtiğimiz hafta Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD Hazine Bakanı tarafından gelecek düzenlemelerin kripto para endüstrisini sıkıştırdığını açıklamış, bu açıklamanın sonunda kripto paralar önemli bir düşüş yaşamıştı. Armstrong attığı twitlerde kendisine düzenlemelerle ilgili bir mektup geldiğini belirtmişti.
  • ABD’de Para Birimi Mali Denetçisi olan Brooks varsayımların gülünç olduğunu dile getirdi.
  • Brooks yapılan düzeltmelerin kesinlikle BTC’i öldürmeyeceğine, buna dikkat ettiklerini dile getirdi. Brooks yaptığımız düzenlemeler sadece kara para aklama ve benzeri kullanımların önüne geçecek diye belirtti.
  • Brooks, Ocak 2021’de Trump’ın başkanlık döneminin sonuna kadar gerçekten yeni düzenlemelerin gelip gelmeyeceği sorusunu doğrudan yanıtlayarak, “Dönem sonuna kadar kripto için pek çok iyi haber göreceğinizi düşünüyorum” dedi.
  • Brooks kimse Bitcoin’i yasaklamayacak, bu mümkün değil. İleri teknolojiye en çok inanan ülkelerin başında ABD geliyor. Kripto paraları yasaklamak gibi bir düşüncemiz hiç olmadı dedi.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin’le ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here