Origin Protocol 7 Milyon Dolarlık Hack’i Kabul Etti!

0
221

Stablecoin OUSD, ETH hesaplarında 5,5 milyon dolar DAI’de ise 2,2 milyon dolar civarında bir Hack’e uğradıklarını kabul etti. Origin Dollar geçtiğimiz Eylül ayında OUSD’i piyasaya sürmüştü.

Yapılan resmi açıklamada Origin Protocol’un kurucusu Mathwer Lui, 7 Milyon Dolar civarında saldırıya uğradıklarını kabul etti. Origin saldıragnın bir sözleşme içerisinde yer alan hatayı kullandığını ifade etti.

Yapılan resmi açıklamada OUSD kasasından çıkan paraların, fon izlemesi konusunda önemli bir adım attıklarını söyleyen Origin Yöneticisi, kullanıcılarına Uniswap veya Sushiswap üzerinden OUSD almamalarını söyledi.

Şirket Hacker’e Çağrı Yaptı

Şirket kendilerini Hackleyen Hacker’e önemli bir çağrı yaptı. Bilgisayar korsanından doğru olan şeyi yapmasını ve paralarını iade etmesini isteyen şirket, bunun ödüllendirileceğini söyledi. Korsan’ı kendi bünyelerinde güvenlik danışmanı olarak işe alabileceğini söyleyen firma, paranın tamamı iade edildiği takdirde yasal bir işlem yapmamak için kamuoyuna açık olarak söz verdi. İnsanları düşünmesi gerektiğini ve bu yüzden iadeyi hemen yapmasını söyleyen Origin, Hacker’den olumlu bir cevap bekliyor.

Alçakgönüllülükle, incittiğiniz yüzlerce masum insanı düşünmenizi ve fonları iade etmenizi rica ediyoruz.

Şirket Hack nedeniyle ciddi anlamda değer kaybetti. Kurucular ve diğer yöneticiler işlerinin başlarında olduklarına, bu sorunu aşacaklarına inandıklarını dile getirdi.

Stablecoin Kaç TL, Stablecoin Kaç Dolar, Stablecoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Stablecoin sayfasına göz atabilirsiniz.

Stablecoin ile ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here