Paxful Kripto Banka Kartını ABD’de Hizmete Sundu!

0
250

Paxpul, eşler arası kripto para alışverişinin gerçekleşebildiği oldukça geniş bir pazar alanı. Yapılan son açıklamalara göre ise bu pazar alanı, ABD’de kullanıma sunulan bir Visa banka kartını piyasaya sürdü.

Platform, bu kartı sunabilmek için Fintech’in bir girişimi olan Ternio ile iş birliği yapıyor. Bu kart sayesinde kullanıcılar sahip oldukları kripto para birimlerini Amerikan Doları’na dönüştürerek kolayca gündelik yaşamda harcayabilecekler. Bu sayede kripto para birimleri, gündelik yaşamda oldukça kolay bir şekilde kullanılabilen para birimleri haline gelecekler. Bu kartın bağlı olduğu hesap üzerinden kullanıcılar çek hesabı da açabilecek. Ayrıca dünya üzerindeki herhangi bir ATM’den nakit para çekimi de gerçekleştirmek mümkün olacak.

Bu hizmetin arkasında son derece özel bir felsefe var. Paxful ve Ternio şirketlerinin temel amacı, banka hesabına sahip olmayan ya da çeşitli sebeplerden dolayı banka hizmetlerine erişimş olmayan bireylerin finansal özgürlük kazanmasını sağlayacak. Artık bu özgürlük yalnızca bilgisayar başındayken değil, sokakta yürürken de kullanılabilir hale geliyor.

ABD içerisinde bulunan 45 milyonu aşkın ATM noktasında kullanılabilecek bu kartların minimum bakiye tutarı da 10 Dolar olarak belirlendi. Bu haber şimdiden çok heyecan verici. Çünkü kripto paraların kullanımını daha kolay hale getirebilir.

Paxful CEO’su Ray Youssef de konu ile ilgili heyecanını aşağıdaki cümlelerle dile getirdi:

”Hem bir eğitim yatırımı hem de yeni bir finansal girişim için kullanılabilecek, özgürlükçü bir finansal sistem düşündük. Bu sistemin herkes için erişilebilir olmasını önemsiyoruz. Dünyanın her yerindeki insanlar bu finansal olanağa rahatlıkla ulaşabilmeliler. Bu yüzden gururluyuz.”

Ternie CEO’sunun da bu konudaki açıklamaları ilgi çekiciydi. Daniel Gouldman, Ternie’nin kripto para birimlerinin geleneksel bankacılık sistemleri ile partnerlik yaparak pratik ödeme yöntemleri geliştirebileceğine inandığını belirtti. Ternie önümüzdeki dönemlerde de bu gibi projeleri hayata geçirebilmek için çalışıyor olacak.

Haberimizi arkadaşlarınızla paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanmayı unutmayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here